Instagram/ijembuca

Z Martiny Buckovej je dnes už pár týždňov Martina Kavalírová. Svoje áno povedala milovanému mužovi aj napriek tomu, že trpí nevyliečiteľnou chorobou ALS. Ak ti je Maťkine meno povedomé, je to z dôvodu, že nahráva úspešné podcasty, ktoré nájdeš pod názvom The Buca Talks. A aj my sme s ňou pred necelými dvoma rokmi urobili rozhovor.

Za tie dva roky sa toho ale veľa zmenilo. Choroba postúpila dopredu a Honza ostal pripútaný na invalidný vozík. Končatiny mu už takmer neslúžia a problémy má aj s rozprávaním. Aj napriek tomu ho u Maťky na Instagrame neuvidíš smutného.

Honza je bojovník a vždy sa usmieva. Kým iní ľudia s podobnou diagnózou by to možno už vzdali, on si nikdy nepriznal, že by mal zomrieť. Aj preto ostáva nažive dlhšie, než možno predpokladali doktori.

Maťka robí, čo môže, aby sa o svojho teraz už manžela postarala. Cez zimu ho zobrala na mesiac na Kanárske ostrovy, pretože chladné počasie mu nerobilo dobre. Vzala si hypotéku, aby mohla kúpiť byt, ktorý prerobila na bezbariérový.

Popri tom stále pracuje a nahráva podcasty so zaujímavými ľuďmi. Nebojí sa rozoberať témy, na ktoré by iní možno ani nemali odvahu.

Teraz sa mladomanželia vrátili zo svadobnej cesty a užívajú si jeden druhého. Ak si ich príbeh doteraz nezachytila, Maťka nedávno nahrala už tretie pokračovanie o tom, aký je ich boj s chorobou ALS. Pri tých záberoch a jej rozprávaní sa ti budú tisnúť slzy do očí.

Je však potrebné hovoriť aj o takýchto veciach, pretože vďaka tomu si uvedomíme, aké šťastie máme, keď máme všetko, čo si zmyslíme. Veci, ktoré berieme ako samozrejmosť, môžu byť iných nedosiahnuteľnou métou. No aj napriek tomu sa rozčuľujeme nad úplnými maličkosťami a hovoríme si, aký je k nám život nespravodlivý. Čo by si robila, ak by si sa ocitla na mieste Maťky a Honzíka?

Určite si tieto videá pozri. Ak si prvé dve doteraz nevidela, môžeš začať najstarším, no je to na tebe. Vo videách môžeš vidieť, aká je choroba zákerná a o čo všetko za posledné mesiace Honzu pripravila.

Zdieľaj tento príbeh ďalej. Je krásnou ukážkou toho, ako úprimná a silná láska dvoch ľudí dokáže prekonať aj tie najťažšie prekážky v živote. Každý by si zaslúžil takú lásku, akú prežívajú oni dvaja. 

Choroba už pokročila, takto to Maťka s Honzíkom momentálne zvládajú

Pred rokom bola situácia ešte úplne iná, môžeš vidieť, aký rýchly má ALS priebeh

Prvé video, v ktorom Martina prezradila detaily o boji so zákernou chorobou

Zdroj: Instagram/ijembuca & YouTube/Martina Buckova

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife