instagram.com/ijembuca

Martina Bucková je mladé inšpiratívne žieňa a ak si si doteraz nevypočula jej podcast The Buca Talks, mala by si to ihneď napraviť. Jej hlas sa počúva tak dobre, že ani nebudeš vedieť, ako ti celý podcast ubehne. A navyše sa z neho dozvieš množstvo zaujímavých a inšpiratívnych vecí, ktoré ťa možno konečne presvedčia, že v tvojom živote je čas na zmenu. 

Okrem tvorenia podcastov Maťka pracuje v kreatíve a trénuje na triatlon, takže sa rozhodne nenudí. Našťastie si ale našla pár minút zo svojho drahocenného času a prezradila nám čo to o svojom živote a o tom, ako to všetko dokáže skĺbiť dokopy.

1. október bol pre Martinu významným dňom. Nielen že oslávila svoje okrúhle 30. narodeniny, ale oslávila aj prvé výročie od založenia svojho podcastu The Buca Talks. Počas toho roku si prešla naozaj všeličím, no to ju posunulo vpred a ona sa každým jedným dielom posúvala vpred. Jej podcasty môžeme rozdeliť na dve časti – na diely, v ktorých si rozpráva so zaujímavými a inšpiratívnymi ľuďmi a jej tradičnú Nedeľnú omšu, v ktorej reaguje na to, čo sa počas týždňa stalo, čo ju zaujalo, ale taktiež odpovedá aj na otázky svojich fanúšikov.

View this post on Instagram

Wine me, dine me, sixty-nine me💥 ——————— Dnes sa ma opytala staršia generacia našich znamych aky je rozdiel medzi vlogerom, blogerom, podcasterom, influencerom? Či vloger moze byt bloger a či podcaster môže byt influencer🧠 Povedala som, že každy kto tvori, môže ovplyvnovat druhych. Ale čo takto byt normálnym človekom?🙏🏼😊 Ktory sa na nič nehra, nepodmienuje svoj život socialnym sietam, nesnaži sa povedat povedane len na ružovo a s avokadovou penou na hlave a dokáže vplyv zvonka ustat a nepokakat sa z toho? Nie že nasilu chce inšpirovat ale ani nevie ako – a to ako zvlada život, bežne situácie, problemy a vyrovnava sa so všetkym – inšpiruje možno ludi samo. Podla mña to je dost cool. A ešte ak ma k tomu smart a dirty mind tak to je konec😊🐢 . . #blogger #podcaster #influencer #kktiny #nutella #fitgirl #couple #lovers #blonde #slovakgirl #czechgirl #avokadovapena #karelgott

A post shared by Matka Buckova (@ijembuca) on

Podcasty tvoríš už jeden rok. Prečo si sa rozhodla začať?

Paradoxne aj keď celý život tvorím – či už ako copywriter, blogger pre rôznych klientov, k tomuto ma priviedol môj priateľ Honza Kavalír. On počúva podcasty dlhé roky, zahraničné, americké, naozaj od čias, kedy ľudia tu nemali ani “páru” o čom je podcast. A vlastne ani ja som nevedela. Ale keďže som ho zbalila na môj hlas, povedali sme si, že by som to mala využiť aj globálne 🙂 A išli sme do toho spoločne. Ja The Buca Talks on Honza Kavalir Podcast

Som človek, ktorý sa učí za pochodu a myslím, že tak to v živote má byť. Technické veci so zakúpením RSS feedov, nahrávanie, práca s hlasom, upravovanie podcastu, strihanie, pridávanie hudby. Omylom vymazanie podcastu. Ups. Stáva sa. Jediné čo sme na začiatku vedeli, že chceme byť kreatívni, autentickí a prinášať kvalitu. Nie influencerskú kvantitu.

Kde hľadáš inšpiráciu pre svoje podcasty? Podľa čoho si vyberáš svojich hostí?

Musela som zistiť čo baví počúvať mňa. Aj keď nemám veľa času proaktívne počúvať podcasty, podcast ktorého štýl sa mi páči je The School of Greatness of Lewisa Howesa. Zaujímaví ľudia, témy k veci a spojenie osobného, emočného a inteligenčného rozvoja. Také niečo chcem aby aj The Buca Talks predstavovalo. Ale pozor, je rozdiel medzi kopírovaním a inšpiráciou 🙂

Hostí si vyberám podľa toho či zaujímajú mňa. Ja sa chcem o nich dozvedieť čo najviac. A práve ja viem použiť také otázky, aké chcem, aké možno nepoloží nikto iný. Musela som si prestaviť myseľ na to, že nebudem rozmýšľať nad tým, čo by chceli ľudia počuť – ale odosobniť sa a rozprávať sa s človekom úprimne, autenticky a zabudnúť pritom na okolie. Raz sa však  stalo, že som dala na hlas ľudu a zavolala si niekoho koho nepoznám a nezaujímal ma až tak – a úprimne nedopadlo to dobre 🙂 Ale chýb ešte bude.

View this post on Instagram

ĎAKUJEME❤️ ———— Sociálne siete sú proste miesto. A kde viac ako tu sa potvrdzuje s kým si, taký si. Celý čas čo som tu som robila čo ma baví, a pritiahlo to ľudí čo to majú podobne. Ktorí možno zastávajú podobné hodnoty ako ja. Čo sa bavia životom ako ja. Ktorí sú funny, ktorí majú rozum a srdce na správnom mieste. Ktorí fakt follow their heart, but take their brain with you. —————- Sociálne siete majú neuveriteľnú silu. Moc. Čo som mohla posledné dva dni zažiť. S velkou mocou ale prichádza veľká zodpovednosť. To je akoby ste Instagram dali Voldemortovi no amen tma. Sama adavakedavra, cenzura, smrťožrúti. Ale keď by mal Instragram Harry alebo nebodaj Ron, tak to by čo bolo. Úplne iný feeling, štýl, obsah, zážitky. Patronum a Alohomora pre viac informácií napíšte @fralaa 😊 ————- Chcem Vam len napísať ako vám ďakujem. A ospravedlnujem sa ak som niekomu neodpísala snažila som sa a stále odpisujem. Ako krasne povedal moj brat @jakub_bucko v tomto prípade sa peniaze = možné zdravie. Pre mňa boli vždy peniaze zlo pretože delili ľudí. Vždy som sa snažila poctivo s nimi pracovať a vážiť si ich. O to viac si cením každé jedno euro, ktoré ste mi poslali. Či to bolo 5 eur alebo 1000eur. Ó ANO aj také dary boli. Neverila som. Je ťažké s niečím takým žiť, nechceli sme o tom hovoriť ale dá sa to ak myslíte na budúcnosť. ——————- A ja teraz cítim neskutočnú zodpovednosť. To, že ste nám dali možnosť vyskúšať a byť súčastou experimentov a vedy, ktorá vie dať aj ďalším generáciam tak moc. Všetko budem dokumentovať, aby ste vedeli kam vaša pomoc išla. Kavalír a Bucková asi vždy musia byť nejakí špeciálni. Nemôžem ja v klude asi na terase pozerať nákupné maniačky a jesť guláš a sťažovať sa na voľby. 🙏🏼🤷🏼‍♂️😊 —————- Ale ideme do toho. Teraz si chvílku cez víkend oddýchnem. Cítim, že to potrebujem. Ale od ďalšieho týždna ideme do nie že boja. Ale War. Lebo verte mi toto je war. Ale cítim, že už v tom nie som sama. Pretože som našla moju armádu. Ako Dumbledore. Ktorá tu vždy bola. Ja som to vedela. A že je vás kurňa veľa. Ste skvelí. Každý. Jeden. Z Vás. Mám vas moc rada ❤️ . . #friends #friday #love #feels #mood #health #therapy #ludialudom #traveler #couplegoals #kavalir

A post shared by Matka Buckova (@ijembuca) on

Ako to všetko vlastne popri práci, tréningoch a Kavalírovi stíhaš?

Môj život bol jeden veľký chaos. Väčšina ľudí sa rado vyhovára, akí sú zaneprázdnení a nemajú čas. Ja som reálne žila v nejakom časopriestore. Chcete robiť všetko, ale zároveň neurobíte nič. Ak by som chcela 100 % venovať podcastu, tak potom na prácu, Honzu či iný život, cvičenie, mi ostane 0 %. Matika nepustí.

Potom som sa sústredila najviac na triatlon, chcela behať, plávať čo najviac a odzrkadľovalo sa to na podcastoch, vzťahu a aj práci. Tak som si nastavila plán, že všetky oblasti života budem robiť na 80 %. Nech to znie akokoľvek. Stále je to viac ako priemerný človek zo dňa urobí. A perfekcionizmus a 100 % nie je niečo, čo sa reálne dá stíhať a robiť dlhodobo. Radšej budem robiť štyri veci na 80 % ako jednu vec na 100 % a ostatné na 0.

Ako vyzerá tvoj bežný deň?

Závisí aký je to deň 🙂  Avšak každé ráno máme venované sebe, láskaniu, milovaniu, rozprávaniu sa a plánom na týždeň. Ak sa podarí, odšportujem si ráno, aby som mala na deň vybavené a mohla ísť do práce. Nie vždy sa to tak samozrejme podarí, takže niekedy mi šport či gym ostane na večer. To trpím. Ale dám to. V práci som väčšinu dňa, snažím sa veľa chodiť pešo po meste ak vybavujem niečo mimo officu. Chodíme sa otužovať s kolegami, hrávať halový futbal, mám to tam veľmi rada. Na druhej strane, ja moc toho za deň nenajem – Kavalír ma hreší, ale nemám proste chuť a ani čas. Väčšinu času “fastujem” doobeda a počas týždňa mi energiu dopĺňa skvelé bistro v Bratislave FOODOO BRATISLAVA. Sú sponzorom The Buca Talks od začiatku. 

Po práci, ak nemáme program ako spoločná večera, kino, hranie stolových hier, si väčšinou dorábam podcasty. Alebo vymýšľame nové projekty doma na bielu tabuľu. Utorky a stredy sú kritické, lebo vtedy dávam von časti s hosťami. Takže som zahĺbená so sluchátkami. Soboty mám venované editovaniu a nahrávaniu Nedeľnej Omše. Cez víkendy chodíme do lesov, vinohradov, väčšinou si tam nechávam priestor na dlhé behy a dlhý bicykel v triathlon tréningu. Rada sa zúčastňujem rôznych pretekov, cross behov, či iných výziev. Nesmiem zabudnúť na zmrzlinku, kde berieme so sebou aj našu korytnačku Frankly.

View this post on Instagram

POROVNÁVANIE SA 🎙🤸🏾‍♂️ ➖➖➖➖➖➖ Láska si top 10 podcast na Slovensku! Aký je reach za posledných 24hodín? Tu cover dáme väčšie písmenka? Instagram si už dávala share? Videla si ranking ostatných podcastov? Fuuuuuck. Posledne mesiace sú crazy. Začalo to nevinne, vždy sme chceli svoj podcast, mňa baví mega tvoriť, rozprávať a Kavalír je stvorený na rozhovory od narodenia. Vedela som, že ak robíš niečo svoje musíš obetovať strašne veľa energie a času a ešte raz energie. Ani som nedúfala, že by ma toľko ľudí počúvalo. Myslela som si že si budem sama funny nahrávať v štúdiu, o láske, o sexe, o mojich skúsenostiach, a ak sa podarí so skvelými hosťami. The REALITY IS HERE. ———————————— Bojím sa ľudia. Veľa očakávaní, možných spoluprác, zodpovednosti. Opäť vyšli na povrch moje myšlienky neistoty a zlyhania. Ako na základke na telesnej keď som ako 70Kg mala preskočiť kozu. 🐐😊Resp ja chápem kto nechce nepočúva ma, kto chce počúva ma. No potom ako som sa našla medzi ostatnými 289 ďalšími podcastami, ktoré som si začala prezerať, počúvať ako robí uvody tamtá baba, waaau ako mega zmáknuté majú videá hentí. A hneď mi BUCA TALKS prišlo nedotiahnuté a malinké. A vtedy som zaklapla notebook, nadýchla sa a stop. Porovnávanie je skvelá vec, pokiaľ to robíte s tým správnym mindsetom. Či je to práca, fitness, v gyme krásna baba s top zadkom či blogerka, ktorá píše to čo ty. Pokiaľ sa inšpiruješ a motivuješ ľudmi, ktorí su lepší, šikovnejši či inteligentnejší ako ty, to je skvelé. Ale pokial im v duchu svojim spôsobom závidíš, pochybuješ o sebe a nebodaj ťa to stresuje. DONT DO IT. Uvedomila som si, že ešte tam nie som a potrebujem sa sústrediť na to aby som bola SAMA tou najlepšou verziou pre vás a hlavne pre mňa. Na druhej strane je krásne koľko ľudi v Čechách a na Slovensku tvorí, robí podcasty a uplne som fucking happy a proud keď som to videla 😊Držím uplne každému palce nech má čo najviac počutí a poslucháčov. —————————— Verím, že podcast vlna v roku 2019 bude amazing, teším sa na všetko čo príde a verím, že tvoriť nebudem len ja ale možno sa pridáte aj vy. Pretože čo? Človek je tvor, ktorý by mal tvoriť 📓Mám vas rada Buca .

A post shared by Matka Buckova (@ijembuca) on

A kto je pre Martinu najväčšou oporou, podporovateľom, ale zároveň aj kritikom? Je to práve jej priateľ Honza. Bez Honzu by som to možno už aj veľakrát vzdala. Nie preto, že by sa mi to nechcelo robiť, ale preto, že si neverím a myslela som si, že o The Buca Talks nebude až taký záujem. Viem, že to ľudia možno robia lepšie ako ja. Kvalitnejšie ako ja. Majú väčšie základne fanúšikov ako ja. Ale pochopila som, že ja to musím robiť najlepšie ako JA viem. Nič viac. Rebríčky sa menia, ale to, prečo to robím ja, nie. Pre radosť a pomoc ľuďom. Prestávam sa porovnávať.”

Súčasťou ich spoločného života je okrem všetkého pekného aj tvrdá rana, ktorá prišla pred necelými dvoma rokmi, kedy Honzovi diagnostikovali nevyliečiteľnú chorobu ALS. Ide o neurodegeneratívne ochorenie napádajúce motoneuróny, ktoré prestávajú vysielať signály do vôľou ovládaných svalov. Honza podstúpil terapiu kmeňovými bunkami v Mexiku a práve Maťka je jeho veľkou podporou. Spoločne sa snažia všetko zvládnuť a užívajú si každý jeden spoločný okamih. Musím sa priznať, že už dávno som nevidela pár, ktorý len na fotkách vyzerá tak zaľúbene a stačí si vypočuť, s akou láskou o ňom v The Buca Talks hovorí a presvedčíš sa hneď aj sama.

Napriek všetkému ostáva profesionálka a naplno sa venuje svojim podcastom, ale aj pôsobeniu na sociálnych sieťach. Práve Instagram je pre Martinu veľmi dôležitým nástrojom v pracovnej sfére, no došlo to až do takého štádia, kedy jej začal prerastať cez hlavu a trávila tam aj 4 hodiny denne. Na pár dní si teda dala od neho oddych a ako sama priznala, nebolo to jednoduché. Buca bez Instagramu ani neexistovala. A hlavne som žila medzi očakávaním hejtov a očakávaním pochvaly. O tom by nemal byť život. Jasné, že to robí dobre nášmu egu. Nech robíte a tvoríte čokoľvek. Ale ja nechcem byť ako jedna z mnohých persón na sociálnych sieťach, zahĺbená a závislá. Povedali mi tiež, že som zlý influencer. To je dobre :D. Ja ním ani nechcem byť. To je na iných, ktorých je milión a sú na jedno kopyto. Pre mňa je neskutočné, ak som pre niekoho inšpiráciou. Pre lepší život, zdravší život, krajší vzťah.

Takže som pochopila, že nie Instagram robil niečo zle, ale ja som robila veľa vecí zle. Uvedomila som si však, že podcast musí žiť ďalej a aj moji hostia si zaslúžia úprimne zdieľanie a aktivitu. Nedá sa to dnes už bez týchto platforiem. Tak som si vyčistila hlavu a aktívne som na Instagrame – ale obmedzený čas a bez aktívnejšieho odpisovania ľuďom.” 

Čo by si ešte chcela dosiahnuť vo svojom pracovnom, ale aj osobnom živote?

Pracovne – byť lepším Operations Managerom, lepším kreatívcom, lepším copywriterom, kvalitnejším bloggerom a podcasterkou. To, ako to dosiahnem, je len na mne. Veľa tvoriť. V roku 2020 chcem vydať moju knihu, ak sa podarí. Robím pre to všetko. 

V osobnom živote mám asi všetko, čo si môžem priať. Zažívam neskutočne krásnu a úprimnú lásku. Je to prvý muž, s ktorým bývam, s ktorým žijem, s ktorým sa snažím o bábätko. Byť raz skvelou mamou je môj sen. Jediné, čo nám chýba ku šťastiu, je zdravie. Ale o to bojujem ako amazonka tiež. 

Poraď ostatným ženám, ako nájsť motiváciu zmeniť svoj život a začať robiť niečo, na čo doteraz neboli zvyknuté?

Ak budete robiť stále to isté, aj výsledky budú tie isté. Ale práve zmena je to, čo nás posúva vpred. Aj keď sa toho tak bojíme. Možno teraz väčšina prečíta článok a vráti sa do svojich koľají. Ja by som bola rada, aby každá, ktorá toto prečíta, napíše do komentu, čo hodlá zmeniť a na druhý deň urobila pre to prvý krok (či je to začať deň zdravými raňajkami, či je to ísť si zabehať, či povedať priateľovi, že to už nefunguje, či čo by ste radi vyskúšali v posteli, alebo je to to povýšenie v práci, o ktoré sa tak bojíte požiadať). Mne pomáha, že si dávam všetko do kalendára. Zapípa mi to 10 minút predtým. Nadýchnem sa a spravím to. Tak do it.  A napíšte nám to.

View this post on Instagram

L I F E I aspire to inspire before I expire ⚡️ ———————— Najst sam seba a budovat si svoju vnutornu silu je celoživotna zaležitost. Každym tažkym udelom, situaciou ci prekonanim rozchodu si do batôžku naložime dalšiu silu, pokoru a uvedomelost. ( Lož a faloš je v inom batúžku😊) Ten náš batôžtek bude stále tažši a tažši s tym treba počitat, to je život. Poviem vám celkom som unavená, niekedy mi to pride, že mam na sebe backpack na Kilimandžáro. Ale tym padom náš chrbat a mysel budu tvrdšie a pevnejšie. A to je to čo nas robi AMAZONKAMI 🙏🏼🔥 ok a ked k tomu máme delty a sixpack to je tiež dobry bonus 😊 . . #life #rain #wednesday #black #woman #fitgirl #slovakgirl #kalvinklein #fit #fitness #dnesjem #bratislava #train #feels #feeling #love #health

A post shared by Matka Buckova (@ijembuca) on

Čo by si chcela na záver odkázať našim čitateľkám?

Najmä, že som veľmi rada, že stále čítajú. Kvalitných článkov a dobrých portálov dnes už nie je veľa. A aj naše sústredenie ako ľudí upadá. Verím v ženskosť, verím, že každá z nás môže byť amazonka. Že dokážeme skĺbiť náš humor, inteligenciu, a zmyselnosť a tvoriť si svet podľa nás. Veď aj Majk Spirit spieva – Svetu vládnu PUSY.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieRozhovory