thoughtcatalog.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Dlhoročné vzťahy prinášajú do nášho života omnoho viac ako sme niekedy ochotní priznať. Spoločné záujmy, kamaráti, spoločný byt, auto – to je to, čo vám napadne zvyčajne ako prvé. Zásah partnera, či partnerky do nášho života je však oveľa väčší a závažnejší.

Spoznali ste sa v puberte, na strednej alebo na vysokej škole? Prežili ste spolu viac ako 5, či dokonca 10 rokov a je čas odpútať sa. Ako to spraviť, kde začať? A čo sa s teba stane potom, ako sa rozhodneš odpútať?

large (3) weheartit.com

Nechal na Tebe stopy, psychické aj fyzické.

Od tej jazvy, ktorú máš na nohe, keď ste boli na dovolenke, cez to, že miluje znamienka na tvojom chrbte, až po jogurt v chladničke, ktorý kupoval len pre teba.

Vaše rodiny a všetky vzťahy sú úzko prepojené, stali ste sa pre nich jednou osobou s dvomi telami. Ale tieto bunky sa chcú rozdeliť a narobiť v okolí aj v sebe najmenšie škody.

Dôkazov o tom, čo sa stalo sú milióny. A ten najväčší dôkaz si TY.

Tvoje myšlienky.

Každý z nás si zhmotňuje svoje predstavy a túžby v osobe, ktorú miluje. Na niekoľko rokov sa vaše JA stane súčasťou niekoho iného a to je cítiť. Pozná vaše strachy a prekonával ich s vami, povzbudzoval vás k veciam, s ktorých vám behá mráz po chrbte. Hľadal vo vás lepšieho človeka.  

large (4) weheartit.com

Ale teraz nastal čas, aby si ho toho lepšieho človeka našla v sebe SAMA.

Ale čím sa stanem bez teba?

Budem niekým iným? A čo stane zo všetkým, čo si vo mne našiel iba ty?

Odíde to spolu s tebou, alebo to pretrvá?

 

„Staré sa rozpadáva, časy sa menia a nový život kvitne na ruinách.“ 

Friedrich Schiller

 

Si ruina, ktorá pretrvá. Tvoja povaha, podstata, ľudskosť cit, to všetko ostáva. Treba stavať ďalej. Základ je pevný a nič ho nezlomí. Nik ho nezlomí. Tvoja podstata prežije aj JEHO odchod. Začneš stavať nový svet.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating