Mikayla Zazon má 24 rokov, no vo svojom živote si prešla už naozaj všeličím. Ako prezradila portálu Daily Mail, od svojich 17 rokov bojovala s poruchou príjmu potravy. Keď so svojou liečbou skončila, začala ju trápiť pleť a začala trpieť cystickým akné, ktoré sa jej okrem tváre objavilo aj na pleciach, chrbte či hrudníku.

Zo začiatku si kládla typickú otázku, prečo sa to muselo stať práve jej. Aj niekoľkokrát denne si umývala svoju tvár, pretože si myslela, že jej to pomôže zbaviť sa akné. Zažívala pritom nesmiernu bolesť a neraz pri umývaní plakala. Taktiež si musela pleť chladiť, aby sa jej to dala znášať ľahšie.

Na ulici videla pohľady ostatných ľudí, ktorí od nej nedokázali odtrhnúť zrak. Aj napriek tomu, že v tej dobe nemala veľa sebavedomia, rozhodla sa podeliť so svojím životným príbehom na Instagrame, kde ju dnes sleduje viac ako 660-tisíc ľudí.

Chodili jej pekné správy od ľudí, ktorým pomohla a ktorých inšpirovala, aby sa naučili akceptovať samých seba. Ako sa však dalo čakať, jej inbox zaplnili aj správy od hejterov, ktorí ju urážali a písali jej, že je škaredá a tučná a mala by sa o seba lepšie starať.

Dnes si Mikayla vôbec neláme hlavu nad tým, čo si o nej myslia ostatní. Žije si svoj vlastný život a jej Instagram je plný inšpirácie. Nenájdeš tam modelky s mierami 90-60-90, ale ju, aj s kilami navyše, no spokojnú a vyrovnanú. Aké šťastie, že sa čoraz viac hovorí o hnutiach #acnepositive a #bodypositive. Ak ťa tieto témy zaujímajú, mala by si sledovať práve Mik.

24-ročná influencerka sa rozhodla podstúpiť aj liečbu svojho akné, ktorá ale býva dosť agresívna a môžu sa dostaviť rôzne vedľajšie účinky. Zatiaľ však vyzerá, že je všetko v poriadku, no čo je hlavné, jej bolesti ustúpili, pretože aj akné sa trochu zmiernilo.

View this post on Instagram

Week 1 on Accutane ❤️ (No unsolicited advice) My skin and emotional health are both feeling so much better. I’m noticing my complexion is glowing and my acne is scabbing over, and as the days go by my lips are becoming dryer. Overall, the biggest surprise of all was the packaging of the accutane. So much information about birth defects if you become pregnant on the drug. As a female, you have to take monthly pregnancy tests and a quiz on ipledge. The biggest struggle of all was getting the prescription from the pharmacy— i had to call my pharmacy and my dermatologist 65 times total to get my prescription available to pick up. Not. Fun. Despite all the hiccups, I’m having a positive experience and will continue to check in with myself daily, and weekly ❤️ #accutane #skinpositive #normalizenormalskin #acne #acnepositive

A post shared by Mik Zazon (@mikzazon) on

Nech je Mikayla aj tvojou inšpiráciou. Pozri si jej fotky, z ktorých priam sála dobrá energia a spokojnosť.

Zdroj: dailymail.co.uk

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.