Instagram/fero_joke & Instagram/simonahegerova

Práve dnes, 15. mája prebehlo oficiálne vyhodnotenie druhého ročníka prestížnej súťaže influencerov SOWA – Social Awards Slovakia. 

Ľudia si vyberali svojich obľúbencov z 12 kategórií. Po skončení hlasovania postúpili do finále prví traja z každej kategórie, kde sa spočítali hlasy z oboch kôl hlasovania. Okrem nich bola opäť udelená Cena poroty a TOP osobnosť sociálnych sietí, ktorú zvolili fanúšikovia prostredníctvom SMS hlasovania.

Je medzi nimi aj tvoja obľúbená influencerka? 

Entertainment

Do tejto skupiny sa zaradili tvorcovia zábavného obsahu, komici, zabávači, youtuberi. Víťazom celej kategórie sa stal František Košarišťan, známy najmä ako @fero_joke, ktorého ti určite nemusíme predstavovať. Na Instagrame ho sleduje už viac ako 314- tisíc ľudí, takže rozhodne vie ako zaujať a pobaviť.

Food

Medzi nominovaných v tejto kategórií patrili tvorcovia obsahu s tematikou varenia. Kuchári, cukrári, pekári, foodblogeri, tvorcovia kuchárskych kníh. Výhra opäť patrila Adriane Polákovej, ktorá sa môže pochváliť cenou BEST FOOD získanou v prvom ročníku súťaže.

Family

V kategórii Family o priazeň fanúšikov bojovali tvorcovia obsahu s rodinnou tematikou. Matky a otcovia s deťmi. Rovnako ako minulý ročník, výhru získala Kristína Tormová, pre ktorú to bolo milé prekvapenie.

Media speaker

V tejto kategórii sa nachádzali profesionáli, pôsobiaci na obrazovke, v rádiách a podcastoch. Moderátori a športoví komentátori. Výhru si odniesol obľúbený Viktor Vincze, ktorý má na svojom Instagrame už viac ako 151-tisíc sledovateľov.

Actor/Actress

V kategórií Actor a Actress súťažili seriáloví, filmoví a divadelní herci či herečky. Ocenenie si vybojovala čerstvá mamička Dominika Kavaschová, ktorú na Instagrame nájdeš ako @donda_kawa. Na jej profile okrem súkromných momentov zo života nájdeš aj mnoho vtipných videí, ktoré stoja za pozretie.

Sports inspiration

V tejto skupine súťažili športové osobnosti a tvorcovia obsahu so športovou tematikou. Víťazom sa stal známy MMA zápasník Atilla Végh, ktorý na svojom Instagrame získal takmer 400-tisíc sledovateľov.

Music World

Speváčky, speváci, hudobníci súperili v kategórii Music World. Výhru si odniesla mladá a talentovaná Simona Hegerová známa aj ako SIMA, ktorú pozná takmer každá Slovenka.

Fashion & Beauty

V kategórii Fashion & Beauty súťažili tvorcovia obsahu, ktorý súvisí s módou a starostlivosťou o vonkajšiu krásu. Prvenstvo si získal návrhár Lukáš Kimlička, ktorý má okrem vycibreného vkusu na módu aj veľký talent na fotografovanie.

Brands of Slovakia

Medzi Brands of Slovakia boli nominované inšpiratívne slovenské značky na Instagrame, ktoré tvoria zaujímavý obsah. Víťazom kategórie sa stal dedoles, ktorý tvorí farebné vecičky pre veselší deň.

Community Page

V tejto kategórii bojovali o ocenenie inšpiratívne slovenské komunitné stránky, ktoré prinášajú zaujímavý a hodnotný obsah. Na prvom mieste sa umiestnila humorná stránka Zomri, ktorá má na svojom instagrame už viac ako 324-tisíc followerov.

Public Responsibility

O prvenstvo v tejto kategórii súťažili tvorcovia obsahu, ktorý podporuje spoločensky zodpovedné správanie. Novinári, politici, ekologickí a iní aktivisti… Výhru si odniesla novinárka Zuzana Hanzelová pôsobiaca v denníku SME.

Public Health

V tejto kategórii boli nominovaní tvorcovia obsahu, ktorý podporuje udržanie a rozvoj verejného zdravia. Bojovníci proti pandémii, či iným spoločensky významným ochoreniam, či hrozbám. Lekári, zdravotníci, vedci, akademici, či zdravotní aktivisti. Víťazom sa stal Maroš Molnár, ktorého môžeš poznať aj vďaka programu Extrémne premeny.

Cena poroty

Cena udelená odbornou porotou. Tvorcovia obsahu z akejkoľvek oblasti nominovaní na základe názoru poroty. Túto kategóriu vyhrala nezávislá občianska iniciatíva Dáta bez pátosu, ktorá zrozumiteľnou formou informuje verejnosť o aktuálnom dianí.

Cena divákov

Na základe SMS hlasovania si cenu divákov odniesol Fero joke, ktorý získal ocenenie aj v kategórii Entertainment.

Všetkým výhercom srdečne gratulujeme! Našla si medzi nimi aj svoju favoritku či obľúbenca?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News