freepik.com

Pridala si dnes už aspoň jednu fotku alebo príbeh o tom, čo robíš so svojím milovaným, kde ste boli, čo ste jedli, čo máte ešte v pláne? Ak je tvoja odpoveď nie, nerob si s tým žiadne starosti. Ak je tvoja odpoveď, naopak, áno, mala by si zbystriť pozornosť.

Ako často a v akej miere pridávaš príspevky o tom, aká si so svojím frajerom šťastná? Niektoré páry podľa štúdie to totiž zvyknú trochu preháňať a ich sociálne siete sú zahltené spoločnými fotkami alebo príspevkami, v ktorých sa navzájom označujú. Ruku na srdce, pridávaš tieto veci preto, že si naozaj taká šťastná alebo len preto, že chceš, aby to tak vyzeralo?

Ak chceš navodiť efekt dokonalosti, niekedy to môže mať práveže opačný efekt. Myslíš si, že iných ľudí baví nonstop sledovať, aká si šťastná a že všetko v tvojom živote je dokonalé? A hlavne, keď realita je trochu odlišná než od pozlátka na sociálnych sieťach?

zdroj: freepik.com

Na základe jednej štúdie je preukázané, že páry, ktoré pridávajú na sociálne siete takmer celý svoj život v pravidelných intervaloch, sú menej isté v pocitoch svojho partnera. Táto štúdia prebehla na vzorke 108 párov, ktoré museli každý večer počas dvoch týždňov vyplňovať krátky dotazník o svojich pocitoch.

V dotazníku museli uviesť svoje pocity a myšlienky o ich vzťahu, ale zároveň aj aktivitu na sociálnych sieťach, ktorú v tú deň vynaložili, zahŕňajúc fotky, komentáre či označenia v príspevkoch. Pocity neistoty zo vzťahu sa zväčšovali práve v dňoch, kedy bola aj zvýšená aktivita na Facebooku či Instagrame.

zdroj: freepik.com

Čo sa ti týmto snažíme povedať? Nemusíš celý deň a celý život žiť len sociálnymi sieťami a počtami lajkov. Odlož svoj mobil z ruky a užívaj si svoj život naplno. Možno si ani len neuvedomuješ, o koľko vecí kvôli svojmu smartfónu prichádzaš.

Nehovoríme ani, že nemôžeš pridávať príspevky o svojom vzťahu. Ale drž sa hesla, že všetko s mierou. Ak sa raz za čas pochváliš tým, že ste si niekam vybehli na výlet alebo že máte výročie, prípadne, že ťa frajer niečím prekvapil, nie je na tom nič zlé. Ale netreba to preháňať! 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating