Ani neviem, čo by som o tebe práve v túto chvíľu povedala. Si čudný, nevieš rozprávať spisovne a každému chceš rozprávať len vtipy.

Reálne sme sa nepoznali, ale niekde v pozadí sme poznali len svoje mená. A ty si ma vraj začal vnímať skôr ako ja teba. Úprimne, predtým som niekde vonku potrebovala len plechovku kofeínu a nemala som dôvod skúmať cudzích ľudí. Liezli mi na nervy a nechcela som sa stretávať, ani s tými blízkymi.

Ale potom si sa v noci zjavil medzi ľuďmi, ktorých som poznala a nemala som problém sa k vám pridať. A čo sa týkalo alkoholového opojenia, v tom ste boli až výrazne popredu. A k tomu mi ten alkohol ani nechutil. Musím uznať, že tie rozhovory naozaj stáli za to, že som celú noc nespala a nadránom zaspala na pár hodín.

Mala som za úlohu ísť kúpiť nejakú sladkú vodu a ty si chcel ísť so mnou. Zaplatil si ju a mne jedna fľaška spadla na zem tak rýchlo, ako ty od žalostného smiechu v tú chvíľu. Nevedela som, či mám plakať alebo sa smiať, poprípade pozerať na teba, ako ležíš v strede parkoviska.

Za seba môžem ešte povedať, že som sa kvôli vášmu alkoholovému opojeniu dostala do celkom príjemného pocitu. Nevadilo mi, že nespím, že sa rozprávam s ľuďmi po dlhej dobe a bezprostredne sa smejem na hlúpostiach.

A zato všetko mohol alkohol. Vďaka zaň.

Zistila som, že tvoja hlava a myšlienky v nej nie sú také ako u väčšiny ľudí. Nepoznala som dôvod prečo to tak bolo, ale aj tak som som si ťa pustila bližšie k sebe a chytila ťa za ruku.

Tajne som dúfala, že si to nebudeš pamätať, keď sa zobudíš. Lebo mi bolo úplne hlúpe to zvaliť na alkohol, lebo ten zato nemohol. Mohla som za to ja, lebo som jednoducho sa chcela o teba oprieť a na nič v tú chvíľu nemyslieť.

Máš vlastný štýl zmýšľania, ktorým si ma oslovil a ani si o tom nevedel. Na otázku prečo, som odpovedala, lebo si čudný. Ale v našich životoch slovo čudný znamená niečo viac ako len niečo málo poznané.

Doteraz nechápem tomu, prečo naše spoznávanie smeruje takouto cestou. Lebo teraz už znovu za to nemôže alkohol.

Tak mi prosím ťa vysvetli, čo všetko robíš ty kvôli alkoholu a čo kvôli svojim vlastným vnútorným pocitom. Potrebujem to vedieť. Lebo začínam byť z teba zmätená.

A chcem byť zmätená kvôli tebe, nie kvôli alkoholu, ktorý vypiješ. A nech už si akýkoľvek. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.