Pár pri západe slnka

Myslela som si, že sa také niečo stáva iba v romantických filmoch, pri ktorých sa opúšťajú tínedžerky. No zdá sa, že filmy nemajú vždy len vymyslený dej a častokrát sú napísane podľa scenára zvaného život. Láska na celý život totiž môže vzniknúť nie len medzi ľuďmi, ktorí sa náhodne stretli, ale medzi tými, ktorým trvalo roky uvedomiť si, čo jeden pre druhého znamenajú.

Niekto ju stretne na ulici a zamiluje sa do úplného cudzinca. Ich vzťah je od začiatku otvorený, sú ako nepopísaná kniha a deň za dňom sa spoznávajú v každom smere. Nemajú žiadne očakávania, nepoznajú svoju minulosť. No potom je tu zopár výnimiek. Niekto, kto ju mal celý čas pred očami, stačilo sa len natiahnuť. No osud to chcel zrejme tak, že sa najprv musela odohrať fáza priateľstva.

Láska na celý život s pevnými základmi

Toto bol aj náš prípad. Muž, ktorého som poznala už od škôlky, sa stal mužom, s ktorým budem do škôlky vodiť naše deti. V malom meste sa pozná každý s každým a tak nám len málokedy napadne, že to nemusí byť len o kamarátstve. Spoločne sme vyrastali, chodili na tie isté školy, zabávali sa v rovnakom klube. Prekecali sme stovky nocí, kým prišla jedna osudová. Obaja sme sa vrátili domov po dokončení vysokej školy a spravili si večer ako kedysi.

Už sme neboli deti, mali sme svoje jasné vízie, plány, za sebou skúsenosti, aj stroskotané prvé vzťahy. Už viem, prečo nám nevyšli. Nenašli sme v nich také prepojenie, aké bolo medzi nami. V opojení vína sme sa rozprávali až do rána, keď sa v jednom magickom momente spojili naše pery. Akoby to tak malo byť už dávno. Akoby sme celé tie roky čakali len na toto.

Odrazu bolo všetko tak jednoduché. Vzťah, aký som predtým nikdy nezažila. S mojím najlepším kamarátom. Nemali sme pochyby o tom, že by nám to zničilo to, čo sme za tie roky vybudovali. Poznáme sa lepšie, než s kýmkoľvek iným. Poznáme svoje dobré stránky, ale aj tie najhoršie. Minulosť, chybné rozhodnutia, úspechy, rodiny, nič nás nemohlo prekvapiť. A preto to bolo tak prirodzené.

Občas stačí len otvoriť oči a uvedomiť si, že láska na celý život, nás už možno celý život sprevádza.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating