Visual Gang

Keď budete mať pocit, že nič nestíhate, skúste na chvíľu zastaviť Katku Klinkovú. Usmieva sa na vás z titulky Forbes. Robí predajné stratégie v jednom z top hardvérových startupov na Slovensku – nabíjacích riešení Culcharge. A večer si odskočí na tanečný parket. Aby naučila dievčatá a ženy milovať tanec a samé seba vo svojom najnovšom projekte Bounce Chicks.

Katka Klinková je známa najmä v technologickej komunite. Dvakrát za sebou bola zaradená medzi 30 najtalentovanejších ľudí pod 30 biznis magazínu Forbes. Môžete ju poznať ako spoluzakladateľku Staffina, prípadne aktuálne z Culcharge – inovátorov najmenšieho nabíjacieho a dátového kábla na svete.

Keď vás intuícia nesklame

Jej hlavnou doménou je spojenie výbornej intuície a tvrdej práce. Hoci má len 29 rokov, stihla rozbehnúť niekoľko úspešných projektov, bola hnacím motorom viacerých startupov, prednáša na konferenciách, mentoruje a svoje skúsenosti posúva ďalej.  Nielen tie jej obľúbené obchodné, najnovšie aj tanečné.

16251268_10154999383319901_1432949042_o foto: Visual Gang

Nikdy nie je neskoro začať tancovať

Alebo si začať plniť sny. Katka chcela tancovať už od malička. Pochádza z Ružomberka, kde začala so spoločenskými tancami. Keď ju škola a práca doviedli do Bratislavy, zakotvila v lokálnej tanečnej škole. Tanec jej pomáhal a pomáha aj v podnikaní: „Ak by som popri práci každý večer netancovala, mnohé prekážky by som zvládla oveľa ťažšie.

Víkendy trávi v Žiline, kde tiež hľadala príležitosti, ako a kde si dobre zatancovať. Keď ich nenašla, tak si ich vytvorila. Prenajala si sálu, vymyslela brand – Bounce Chicks, choreografiu a začala obyčajným eventom na Facebooku. Prvý kurz sa jej vypredal hneď. Rovnako aj otvorené hodiny. Komunita tancujúcich dievčat a žien sa postupne rozrastala, a tak Katka vedie v Žiline momentálne kurzy dva – jeden pre začiatočníčky, druhý pre pokročilé.

Na tanečných hodinách sa Bounce Chicks učia základy dancehall, reggaetone či twerku. To všetko nezávisle od veku, predchádzajúcich skúseností, pohybových zručností či kondičky – tú pravidelnými tréningmi vybudujete. Na kurze stretnete tínedžerky aj maminu s dcérou. Je to krásne spojenie ženskosti a sebadôvery, ktorú Bounce Chicks ženám prináša. „Absolvovala som tanečné workshopy v Paríži, Viedni, Juhoafrickej republike a desiatky tréningov s najlepšími tanečníčkami v Českej republike aj u nás. Teraz skúsenosti posúvam ďalej babám na každej hodine. Nie je to len o tanci. Momentálne sme komunita 80 žien, ktorá tancuje jednu choreografiu. A ďalej rastieme. Tanec je to neuveriteľná sila, ktorá spája všetky ženy,“ dodáva Katka.

16229579_10154999382069901_2103775960_o foto: Visual Gang

A to nie je všetko. Aktuálne hľadá trénerky, ktoré by jej pomohli roztancovať pod značkou Bounce Chicks aj ďalšie slovenské mestá. Najnovším prírastkom je Šamorín, kde kurz vedie jedna z najlepších tanečníčok na Slovensku, Veronika Fejes. Ak ťa baví tanec a chceš byť súčasťou niečoho veľkého určite napíš do Bounce Chicks.

Poprad, Liptovský Mikuláš, Prešov, Košice, Trnava, Trenčín a iné.

Pridáte sa?

Viac sa dozviete na:

FB: Bounce Chicks
IG: @bouncechicks 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness