Kde je hranica?

Snažila som sa pre teba spraviť maximum, všetko, čo bolo v mojich silách no mám dojem, že si to aj tak nebudeš vážiť. Snažila som sa veci a udalosti usporiadať tak, aby to malo dopad čo najmenej na teba. Až príliš som sa pozerala na ostatných, ktorí ma ovplyvnili pri vlastných rozhodnutiach, čo bolo obrovskou chybou. Nikto z nich mi za tú cenu nepríjemných následkov nestál. Je jedna vec brať ohľad na ostatných, no nie na úkor zlého vplyvu na nás. Je fajn a pekné pomáhať, no nie každému sa pomôcť dá. Niektorí, ako si bol ty, si to najprv musia sami uvedomiť, čo vlastne chcú, poprípade, že tú pomoc potrebujú.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com
Chcela som každému z vás pomôcť, až som nevedomky na seba vzala vaše problémy. Takto sa problémy neriešia. Nechala som sa zneužiť. Nechala som vás nevedomky zneužiť ma. Ďalšia chyba. Nejaký čas som si vôbec nevšímala, kam sa uberá smer môjho života, nesústredila sa na svoje vlastné problémy. Až tak veľmi som sa sústredila na vaše potreby a problémy až som zabúdala rozlíšiť, že toto bol už absolútny extrém. Bolo to už omnoho, omnoho ďalej, než akákoľvek z hraníc.
Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com
Slepé srdce. Za dobrým úmyslom, je aj to nevinné vinené. Z týchto chýb sú aspoň nové skúsenosti. A už nechcem aby sa zopakovali. Poučila som sa dostatočne…

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.