Pexels/Sofia Alejandra

Položme si ruku na srdce a povedzme si pravdu. Každý jeden z nás už klamal. Možno to boli nevinné lži, ktoré mali len pomôcť k niečomu alebo sme v tom videli čosi iné, avšak jedno je isté, klamali sme. No nemusíme sa cítiť za to zle. Niekedy je to aj nevyhnutné. Tým ťa však nechceme nabádať, že teraz máš klamať v pravidelných intervaloch.

Avšak sú ľudia na tejto zemi, ktorí to robia, aj keď nemusia. Klamanie, to je ich. A vieš, o ktorých bude znameniach reč?

Ryby

Na obranu Rýb, klamú na sebaobranu. Prípadne sa snažia klamstvom ochrániť blízkych či milovaných. Ale aj tak sa nakoniec prevalí každá lož. Veď ako sa hovorí, lož má krátke nohy. Keď však zoberieme do úvahy opačnú situáciu, keď sú Ryby prehnane úprimné, vtedy sa zas dostávajú do problémov. Takže, čo je lepšie? Asi taká zlatá stredná cesta. Keď nemusíme, vyhnime sa klamstvám.

Škorpión

Čo sa týka tohto znamenia, klamanie mu ide bravúrne. Vyhral by i súťaž, ak by nejaká v tejto kategórii bola. Výhodou Škorpióna je, že vie veľmi dobre prečítať si danú osobu a potom vie aj lož podľa toho prispôsobiť, aby to vyzeralo ako skutočnosť. Ale časom sa všetko prevalí. O to horšie, pretože získať si opäť dôveru ľudí je naozaj náročne. Niekedy až nereálne. Preto opäť napíšeme – opatrne s klamstvami. Klamanie vie narobiť poriadnu šarapatu. A také chyby sa naprávajú ťažko.

Panna

Panna by mohla kľudne konkurovať Škorpiónovi. Obaja majú na to talent presvedčiť dotyčných ľudí, že to, čo hovoria, je naozaj pravda. Je však potrebné zdôrazniť, že vo všeobecnosti panna klame len vtedy, keď by bola pravda horšia voľba, teda, keď si to myslí. Ale o tom by sa dalo diskutovať, či „dobrá“ lož je prospešná ako krutá pravda, ktorá síce bolí, ale môže ukázať smer človeku, ktorý to potrebuje.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieHoroskopy