Po krásne dlhých a hustých mihalniciach túži snáď každá žena. Chceme zvýrazniť svoj pohľad, a už len vďaka nim vyzeráme upravenejšie. Nie každá môže svoje jemné mihalnice „zachrániť“ umelými. Čas aj peniaze ušetríš, ak sa o tie svoje postaráš s nasledujúcimi tipmi.

Ricínový olej

Ak chceš, aby tvoje mihalnice rástli prirodzene rýchlejšie a boli aj hustejšie, siahni po ricínovom oleji. Ten je už roky obľúbený v kozmetickom priemysle. Obsahuje veľké množstvo kyseliny ricínolejovej, ktorá napomáha pri vypadávaní vlasov a ich obnove. Vatovou tyčinkou alebo očistenou kefkou zo starej špirály nanes olej na mihalnice večer pred spaním.

Dávaj si však pozor, aby si používala iba čistý a 100 % ricínový olej, ak by bol zmiešaný s inými prísadami, mohla by si si uškodiť.

zdroj: Photo by 🐣 Luca Iaconelli 🦊 on Unsplash

Lash lift & botox

Lash lifting a lash botox sú metódy zvýraznenia mihalníc, ktoré sú v poslednej dobe absolútnym hitom. Ideálne pre ženy, ktorým nevyhovujú umelé a chcú zvýrazniť svoje prirodzené. Mihalnice sa jemne vytočia, oko sa krásne optický zvýrazní a zväčší. Navyše sa týmto ošetrením posilnia a vyživia.

Po vytočení a nafarbení rias sa následne na mihalnice aplikuje botox, ktorý zvyšuje objem prirodzených mihalníc, uzdravuje a urýchľuje ich rast.

Šetrné odličovanie

Ak sa chceš o svoje mihalnice poriadne postarať, mala by si myslieť aj na to, ako im škodíš. Ak chodíš spať neodlíčená, veľmi si ich tým zaťažuješ a nechávaš ich vypadávať. Rovnako tak aj vtedy, keď si ich „drsne“ odličuješ vatovým tampónom.

Namiesto šúchania namočený tampón iba prilož k oku a počkaj, kým sa farba nerozpustí, potom ju jemnými pohybmi zotri.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.