Šťastná žena

Je smutné, že väčšina ľudí mi nevie o sebe povedať 3 vlastnosti, ktoré sú na nich dobré. Nebudem sa hrať na to, že som k nim nepatrila. Ešte pár mesiacov dozadu mi to dala moja psychologička za úlohu. Síce chvíľu trvalo, kým som prišla k výsledku, ale nie je to ľahký proces. Potrebuješ k tomu veľkú dávku odhodlania pracovať na sebe. Vďaka tomu prídeš na to, ako si vybudovať zdravé sebavedomie.

Prvýkrát, keď som mala tieto 3 vlastnosti vymenovať, som začala premýšľať a po chvíli sa mi po lícach liali krokodílie slzy. Nevedela som totiž vymenovať ani jedno moje pozitívum a veľmi som sa za to hanbila. Prišla som si v tej chvíli úplne bezcenná.

Ale nevzdala som to, začala som vyhľadávať činnosti, ktoré ma robia šťastnou a napĺňajú ma, začala som sa konečne venovať sama sebe a mať sa rada.

A taktiež som si začala všímať ako sa správam k sebe a ostatným. A je to tu, dnes dokážem bez problémov vymenovať moje dobré vlastnosti.

 

Toto je cesta k tomu, ako si vybudovať zdravé sebavedomie

Moja prvá dobrá vlastnosť je, že som veľmi súcitná osoba, ktorá sa vždy snaží vcítiť do druhého človeka a pochopiť ho. Druhá vlastnosť je nápomocnosť. Nikdy nepoviem NIE, keď si niekto vypýta pomoc, aj keď na to často doplácam. A áno viem, že to nie je úplne dobré, ale aj tak to považujem za moju dobrú vlastnosť. A tretia? Dokážem si priznať chybu a ospravedlniť sa za ňu.

Malý bonus… Vždy na sebe pracujem a snažím sa byť lepšia po všetkých stránkach. Nazvala by som to zdravé sebavedomie. Poznať svoju hodnotu, hodnotu druhých a ani jednu z nich nepodceňovať.

A čo ty? Dokážeš mi vymenovať na sebe 3 dobré vlastnosti?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife