Justin Bieber
Instagram/justinbieber

„Ahojte, všetci. Tu je Justin. Chcem vás informovať o tom, čo sa deje. Ako pravdepodobne vidíte na mojej tvári, mám syndróm nazývaný Ramsay-Huntov syndróm. Je to spôsobené vírusom, ktorý napáda nerv v mojom uchu a lícnych nervoch. Spôsobil mi ochrnutie tváre,“ prezradil Justin Bieber vo videu na svojom Instagrame.

Je to dosť vážne, ako vidíte. Prial by som si, aby to tak nebolo, ale moje telo mi očividne hovorí, že musím spomaliť a dúfam, že to chápete. Ja tento čas využijem na oddych a uvoľnenie sa. Chcem sa na 100 percent vyliečiť, aby som mohol robiť to, pre čo som sa narodil,“ dodal spevák.

Tu si môžeš pozrieť celé video:

Je možné, že sa spevák vylieči?

Doktor Amit Kochhar je certifikovaný otolaryngológ a riaditeľ programu pre poruchy tvárových nervov v kalifornskom inštitúte. Magazín People píše, že ide o syndróm, ktorý je druhou najčastejšou príčinou atraumatickej periférnej paralýzy tváre. Ide o závažné ochorenie, ktoré sa vyskytuje u približne piatich zo 100-tisíc ľudí.

Ramsay-Huntnov syndróm je spôsobený obdobiami vysokého stresu a straty imunity. Telo potom jednoducho nedokáže bojovať proti infekcii.

Justin Bieber teda teraz bude brať predpísané lieky a zotavovať sa doma. Ak ale takáto liečba nepomôže, bude musieť byť hospitalizovaný v nemocnici, kde mu tieto lieky budú podávané pomocou infúzií. Aj tak však nie je isté, že sa úplne zotaví. Má na to 75-percentnú šancu. U zvyšných 25 % pacientov sa rozvinie dlhodobý typ poškodenia nervov.

Zdroj: Instagram/justinbieber, People

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News