unsplash.com

Niet človeka, ktorý by o ňom ani raz nepočul.

 

Tvrdenie, že “protiklady sa priťahujú” je staré možno tak, ako ľudstvo samo. Práve na tejto myšlienke vzniklo obrovské množstvo svetoznámych románov, filmov, ale stalo sa základom aj pre mnohé moderné zoznamovacie aplikácie. 

 

Psychológovi Matthewovi D. Johnsonovi sa na tomto tvrdení už od začiatku niečo nepozdávalo. Svoj názor sa preto rozhodol podložiť stovkami vedeckých výskumov a dobre spravil. Podarilo sa mu totiž zistiť nasledovné:

Protiklady sa nepriťahujú.

Matthew D. Johnson si tento poznatok samozrejme nevymyslel zo dňa na deň. Roky svojej profesionálnej kariéry venoval zbieraniu poznatkov práve z tejto oblasti. Začal teda skúmať a hľadať rôzne výskumy, ktoré boli na túto tému vykonané.

pexels.com
Svoje tvrdenie podložil na výsledku 240 vykonaných štúdií, pričom prvá pochádza ešte z 50. rokov 20. storočia. Na základe analýzy a mnohých dát z týchto výskumov došiel k zisteniam, že myšlienka, že protiklady sa priťahujú síce môže byť romantická a poetická, no v podstate neexistuje žiaden dôkaz, ktorý by toto tvrdenie potvrdzoval.

Čo si o týchto tvrdeniach myslíte vy? Súhlasíte s vedou a zastávate názor, že protiklady sa naozaj nepriťahujú, alebo vám vlastná skúsenosť hovorí niečo iné?

zdroj: indy100

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating