Žena stojí na lúke

Jar je pre mnohých z nás obdobím prebúdzania a nových začiatkov. Je to ideálny čas na to, aby sme konečne našli spôsob, ako sa rozhýbať a začať pracovať na svojom zdraví a kondícii. Máme pre teba 7 tipov na aktivity, ktorým by si sa mala teraz venovať.

Chôdza

Keďže už nie je taká zima, snaž sa čo najviac chodiť pešo. Nielen počas víkendov na dlhšie prechádzky. Cez týždeň vymeň MHD či auto za svoje nohy. Ide o jednu z najjednoduchších činností, ktorým sa môžeš venovať. Keď už nič iné, rob aspoň toto, aby si mala zo seba lepší pocit.

Beh

Pre tie skúsenejšie alebo odvážnejšie tu máme aj beh, na ktorý je ideálne počasie. Nie je totiž ani príliš zima a ani teplo. Okrem toho budeš vonku na čerstvom vzduchu a môžeš si vychutnávať vôňu rozkvitnutých stromov alebo hrejivé slnečné lúče.

Jasné, že nemusíš odbehnúť maratón, bež podľa toho, čo ti tvoje telo dovolí. Pri behu sa tiež uvoľňujú endorfíny, ktoré ti dodajú energiu a zlepšia náladu.

beh
zdroj: unsplash/Venti Views

Turistika

Spomínanú chôdzu môžeš využiť aj na turistiku. Využi voľné víkendy a vyraz za objavovaním slovenských zákutí a krás. Vezmi so sebou aj rodinu, priateľov či frajera a urobte si pekné chvíle. Môžete si dokonca aj niečo opiecť. Výhľady budú stáť za každý namáhavejší úsek cesty.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness