pexels.com

Si unavená, si zlomená, si zrazená a nejako si stratila svoju cestu. Nechala si tvoj vzťah, lebo si sa bála. Dovolila si niekomu aby s tebou zle zaobchádzal. Dala si niekomu šancu, aby ťa zničil.

Ale s tým musíš prestať.

Viem, že si si prešla nejakou zlou udalosťou. Všetci ich máme. Ale všetci máme podiel na tých zlých veciach a potom … potom príde pocit porážky a prázdnoty. Všetci sme stratili nejakých ľudí. Všetci sme boli podvedení a odišli sme od niekoho, koho sme milovali. Všetci sme niečo stratili, aby sme sa dostali na tú správnu cestu. Všetci sme bojovali proti démonom, proti chorobám, proti duševným problémom a bolestiam. Všetci sme boli zrazení k zemi, mali sme nepriateľov alebo sme sa stali nepriateľmi.

pexels.com

Všetci sme mali dni, kedy sme nemali silu pokračovať.

No prvým krokom ako sa toho zbaviť je viera. Viera, že ty to môžeš zmeniť. A ver, že to pôjde.

Musíš odstrániť to ťažké bremeno, ktoré spočíva na tvojich ramenách. Musíš sa naučiť, že je v poriadku pustiť svoju minulosť a ísť ďalej. Musíš vedieť, že vždy keď sa pozeráš dozadu, nepomôže ti to vpred. Musíš si uvedomiť, že pred tebou sú dobré dni a nebudeš sa cítiť tak zlomene.

Nebude to jednoduché. Nie, to v žiadnom prípade. V prvom rade, ak bojuješ s depresiou alebo duševnou chorobou, musíš vyhľadať pomoc, pretože nemôžeš bojovať sám. A to je v poriadku. Získanie pomoci je silné, nie slabé.

Potom musíš dôverovať v seba. Dôverovať v to, že sa prekonáš a dôverovať v to, že v tvojom živote sú ľudia, ktorí ťa budú milovať, podporovať a bojovať s tebou, bez ohľadu na to, ako moc porazene sa cítiš.

A potom sa musíš pohnúť vpred. Krok po kroku na slobodu.

pexels.com

Prišiel ten čas, kedy musíš nechať svoju minulosť a definovať svoju budúcnosť. Viem, že máš niekedy chvíle, kedy pozeráš len dozadu a nemôžeš ísť ďalej. Musíš zmeniť tento postoj.

Musíš dať šancu tomu, aby si sa z toho vyliečila. Nechaj to, čo sa stalo tak a nerozmýšľaj negatívne. Musíš dovoliť, aby svetlo prišlo späť do tvojho života, prostredníctvom ľudí, ktorí ťa milujú, prostredníctvom kníh, cvičenia, pozitívneho myslenia … len tak budeš pokračovať ďalej. A to je v poriadku.

Nikdy nie je neskoro všetko zmeniť. Začať odznovu, znova začať znovu a prepísať svoj príbeh. Nikdy nie je neskoro na odpustenie sebe ale aj ostatným. Nenechaj svoju bolesť, aby sa prilepila do tvojej duše.

Viem, že môžeš cítiť to, že to nezvládneš. Že už si to veľakrát skúšala, ale nepodarilo sa to. Viem, že si sa stotožnila s tou bolesťou a naučila si sa s ňou žiť.

Ale ty nie si definovaná tvojou bolesťou, tvojou minulosťou, tým čo ťa zlomilo. Ty si definovaná podľa toho, v čo veríš a to, čo si dnes.

pexels.com

Takže sa nevzdávaj nádeje. Nenechaj si stratiť vieru v dobré veci.

Toto je dlhý proces. Tvoj. Len tvoj ale nevyhnutný. Tak začni teraz.

Stop. Prestaň hovoriť to, že nemôžeš. Nehovor to, že toho nie si hodná. Pretože to nie je pravda.

Zvládneš to. Dokážeš to.

Nemôžeš nechať svoju minulosť, aby ti zničila budúcnosť.

No všetko, čo potrebuješ je ten PRVÝ KROK.

Tak smelo do toho.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife