Ženy na cestách po svete
Instagram/girlsborntravel

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Jar je ideálnym obdobím na spoznávanie miest, nie je teplo a ani zima, všetko kvitne a mestá nie sú zaplnené turistami. Postupne všetky krajiny uvoľňujú opatrenia, takže májový výlet mimo Slovenska ti určite padne vhod.

Pripravila som si pre teba šesť miest, ktoré stoja za to, aby si ich počas jarného obdobia navštívila. Každé nám ponúka niečo iné, každé je špeciálne niečím iným, no výsledok je rovnaký – zažiješ v nich skvelú zábavu, spoznáš ich kultúru, tradičné jedlo a v neposlednom rade, vyjdeš z komfortnej zóny a budeš mať veľa zážitkov.

Miláno

Do Milána sa dostaneš aj z Bratislavy, nízko-nákladovou spoločnosťou Ryanair už od skvelých 16€ spiatočne. Letí sa na letisko Bergamo, pri ktorom sa nachádza mesto, ktoré nesie rovnaký názov a tiež stojí za návštevu. V Miláne sa nachádza Duomo, do ktorého sa dá ísť aj dnu a užiť si výhľad na mesto.

Hneď vedľa Duoma je slávna ulica Vittorio Emanuele, na ktorej sa nachádzajú dizajnérske obchody, kaviarne a reštaurácie. Okrem toho sa v Miláne nachádzajú rôzne parky, múzeá a slávny obraz Posledná večera.

Londýn

Londýn vyšiel z Európskej únie, no stále sa do neho dostaneš jednoducho a lacno, ale budeš potrebovať pas. Zaletieť si môžeš priamo z Bratislavy na predĺžený víkend za rovnako skvelých 16€ spiatočne leteckou spoločnosťou Ryanair.

Londýn ponúka atrakcie naozaj pre každého, od slávnych univerzít, cez klasické pamiatky, rôzne mestské časti, múzeá až po nákupné centrá a ulice pre nákupné maniačky. Pre fanúšikov Harryho Pottera je tu pripravené štúdio, ktoré stojí za návštevu. Z Londýna sa za cca hodinu vlakom dostaneš do mestečka Brighton, oplatí sa tam ísť na celodenný výlet, relaxovať pri pláži, nájdeš tam kolotoče, dobré jedlo a skvelú zábavu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie