Unsplash/Bewakoof.com Official

Ľudí môžeme rozdeliť na dve veľké skupiny – na introvertov a na extrovertov. Samozrejme, že sú medzi nami aj takí, ktorí majú charakteristické črty z oboch skupín, no predsa len sa zväčša prikláňame k jednej z nich. Vieš, komu si viac podobná ty?

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že ide o úplne odlišných ľudí, čo v niektorých prípadoch môže byť aj pravda. Aj keď sa vo veľa veciach odlišujú, aj napriek tomu si niekedy dokážu skvele rozumieť. Možno si nie si istá, do ktorej skupiny patríš ty alebo tvoji najbližší. Podľa týchto vlastností ich ale môžeš jednoducho rozlíšiť.

Podľa nasledovných znakov by si sa zaradila medzi introvertov alebo extrovertov?

Znaky introvertných ľudí

1. Radi trávia čas osamote. Nemajú problém prežiť voľný čas doma s knihou v ruke alebo na gauči pred telkou.

2. Nemajú radi zmenu. Ak nejde všetko podľa toho, ako majú zaužívané, majú trochu obavy. Stereotyp je pre nich istotou.

3. Snažia sa vyhýbať konfliktom. Všetko chcú vyriešiť v pokoji bez zbytočných problémov.

4. V práci uprednostňujú sólovú prácu pred tímom. Tam by sa báli predostrieť svoje vlastné návrhy, ktoré by mohli byť inými skritizované.

5. Ak majú nadviazať rozhovor s niekým cudzím, sú v strese a majú trému. V hlave si najskôr niekoľkokrát zopakujú, čo povedia. To isté platí pred tým, ako niekomu zavolajú.

6. Majú problém s nadväzovaním nových priateľstiev. Radšej trávia čas s tými istými ľuďmi, ktorých už dobre poznajú a môžu sa v ich spoločnosti uvoľniť.

7. Nie sú radi stredobodom pozornosti, preto im robí problém aj vystupovanie alebo prezentovanie pred verejnosťou.

8. Pred tým, než niečo urobia, si všetko viackrát skontrolujú a premyslia. Nerobia unáhlené závery a na všetko chcú mať aj záložné riešenie, ak by to prvé nevyšlo.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife