reebok

Mám pocit, že sme zabudli vnímať skutočnú krásu. Kráčame po uliciach so sklonenými hlavami ťukajúc do mobilov. Keď sa nám aj na chvíľu podarí odtrhnúť od nich zrak a rozhliadneme sa okolo seba, nevnímame podstatu krásy. Pozeráme sa na svet a ľudí povrchne. Zaujíma nás, kto má čo oblečené, aké značkové tenisky sú teraz ,,in“, prípadne komentujeme, ako si on alebo ona mohli niečo také vôbec na seba obliecť. Sú naozaj materiálne veci tým, čo nás pre okolie robí atraktívnymi?

Na prvý pohľad krásna žena nemusí mať dokonale upravené obočie, nalakované nechty a tristo eurovú kabelku. To, čo nás robí krásnymi, sme my sami. To, čo z nás vyžaruje. Zdravé sebavedomie, ktoré kričí do sveta: ,,Toto som ja. Takáto, v celej svojej kráse a nič by som na sebe nemenila.“

archív Justwoman

Všetko začína rozhodnutím

Dopracovať sa ale k takémuto mysleniu a pozitívnemu vnímaniu seba veru nie je jednoduché. Najčastejšie veci, ktoré s kamarátkami rozoberáme sú práve naše nedokonalosti. Rozprávame sa o tom, akú máme hroznú pleť, zničené vlasy či polámané nechty. Úprimne, koľko z nás si ráno pred zrkadlom povie: ,,Dnes vyzerám dobre a čo je lepšie, aj sa tak cítim. Toto bude skvelý deň.“ Môže to vyznieť trochu komicky, keď si predstavím výbuch na hlave, s ktorým sa každé ráno prebúdzam, nehovoriac o opuchnutých očiach po pár hodinách spánku, ale skutočne to nie je o tom. Je to len o nastavení mysle.

pexels.com

Svoje o tom vedia aj ambasádorky projektu Justwoman by Divaˈs Veronika Ostrihoňová a Tina Turnerová.

„Pre mňa je žena najkrajšia, keď je vyrovnaná, keď to z nej aj cítiš. Myslím si, že práve športy a pohyb k tomu vedia pomôcť. Balans či už u ženy alebo muža je veľmi dôležitý a treba na ňom pracovať. Práve takýmito podujatiami a aktivitami sa k tomu dá ľahko dopracovať.“ (Veronika Ostrihoňová)

Táto myšlienka robí toto podujatie jedinečné. Ranná joga, päť kilometrový beh a hit tohto leta – paddleboard sa postarajú o dokonalú súhru tela a duše. A čo je hlavné, už žiadne výhovorky typu nemám čas, nemám kde a samú ma to nebaví. Stačí si povedať: ,,Idem do toho,“ zavolať svoju kamarátku, sestru či maminu a stráviť s nimi čas nie len zábavným, ale aj užitočným spôsobom.

„Beh je veľmi zdravý, zvyšuje kondíciu, ale čo je hlavné, dokáže ho každý, takže je to super univerzálny šport pre všetkých. Paddleboard je zase skvelý a zároveň kreatívny pohyb, ktorý patrí do úplne inej kategórie športov. Preto je veľmi dobré, že si ho môžete vyskúšať a spraviť prvý krok. Neexistuje niečo ako ideálny čas začať so športom, tak prečo tak neurobiť práve teraz?“ (Tina Turnerová)

archív Justwoman

Každá sme iná, máme inú predstavu o živote, bavia nás iné veci. Čo nás spája je, že všetky chceme byť krásne, spokojné a vyrovnané. Pretože len vtedy sa cítime naozaj dobre. Skúsime to teda dosiahnuť spoločne na najštýlovejšej dámskej jazde tohto roku? Poď na stránku www.justwoman.sk, alebo si obsaď svoje miesto/karimatku jedným klikom tu.

archív Justwoman

A prečo okrem pomoci sebe, svojmu telu a duši, nepomôcť aj iným? Ženy predsa vždy držali spolu.

„Podujatie Justwoman by Divaˈs má aj veľmi peknú myšlienku. Svojou účasťou spoločne podporíme Ligu proti rakovine a prispejeme k informovanosti o prevencii proti rakovine krčka maternice. Takže to je jednoducho skvelá akcia na šport, na zábavu, vyžitie a okrem toho, keď chcete ešte aj pomôcť dobrej veci, tak je to ideálna kombinácia. “ (Veronika Ostrihoňová)

Ak ťa táto akcia nadchla rovnako ako mňa, vidíme sa 15. júla v Bratislave na Veľkom Draždiaku. Pretože – Who run the world? Girls!

Chceš od Veroniky a Tiny dozvedieť aj ďalšie dôvody, prečo by si tam určite nemala chýbať? Nájdi si ešte chvíľku času a pusti si video.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness