Friendzone

Keď sa ti niekto páči, zo začiatku ste vždy len kamaráti. Po stretávaní a písaní, samozrejme, očakávaš, že časom príde aj niečo viac a posuniete vaše priateľstvo na vyšší level. Očakávaš bozk a nejaký náznak toho, že ste sa posunuli na úroveň vzťahu. Ale čo sa stane, keď sa muž nevie vyjadriť? Alebo nebodaj pocítiš, čo to je friendzone.

Z obyčajných viet a prejaveného záujmu si sa naučila myslieť si, že je v tom niečo viac alebo by mohlo. Čo ak to tak nie je a len si domýšľaš? Neanalyzuj mužské správy, nedávaj im vysoký význam. To, čo ti napíše, pre muža nemusí nič znamenať, ale pre teba môže. Už tým, že rozoberáš jeho správu a dávaš jej nejaký hlbší význam, tým zvyšuješ hodnotu toho muža v tvojej hlave a stúpa u teba.

Friednzona
zdroj: Pexels/Shvets Anna

Uvažuj racionálne

Po približne troch mesiacoch by už mal chlap vedieť, či to s tebou myslí vážne. Keď sa nevie vyjadriť, naťahujete to povestnými slovíčkami „uvidíme“ alebo „užívajme si“, tak je očividné, že to s tebou nemyslí vážne a vzťah z toho určite nebude. Treba sa dvakrát zamyslieť nad tým, či to má význam a či je správne sa zapliesť do situačného vzťahu alebo vzťahu s výhodami.

Ak sa aj po mesiaci stretávania muž správa po každom stretnutí k tebe ľahostajne, nedochádza k žiadnej puse či dotykom, ledva objatie, je zrejmé, že z toho vzťah nebude. Chémia a ani žiadna iskra alebo vášeň z jeho strany nepreskočila. Preto toto „kamarátenie“ treba ukončiť a poobzerať sa po inom boyfriend materiáli. Inak je dosť možné, že skončíš vo friendzone.

Dvaja
zdroj: Pexels/ cottonbro studio

Je sklamaním zistiť, že niekto, kto sa ti páči, neprejavuje o teba taký záujem ako ty o neho. Preto často končíš vo friendzone ako dobrá kamarátka, ktorej vraj nechce ublížiť. Týmto ti jasne dáva najavo, že si máš nájsť niekoho iného. V skutočnosti má pravdu, pretože každá z nás si zaslúži niekoho, kto bude mať skutočný záujem. Nebude hrať hry, že ťa bude milovať celým srdvom.

Máš preto dve možnosti – vykašľať sa na neho a nájsť si niekoho, kto o teba bude mať naozaj záujem, alebo sa pokúsiť dostať sa z friendzone.

Možno si sa už o to pokúšala, ale nepodarilo sa ti to. Chcela by si vedieť, ako docieliť, aby sa do teba tvoj kamarát zamiloval? V našom predošlom článku nájdeš 8 jednoduchých krokov, ktoré ti pomôžu.

Máme pre teba predčasný vianočný darček. PREMIUM obsah môžeš teraz na mesiac čítať úplne zadarmo. No nie len ten náš. Po aktivácii môžeš neobmedzene a bez reklám čítať aj ďalšie stovky článkov či relácií z portálov StartitUp, FonTech či Emefka. Viac sa dozvieš TU.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating