Matúš Pastor

Piaty ročník módnej prehliadky Fashion Delight, za ktorým stoja šikovní organizátori Sis Chlumecká, Patrik Ščasnovič a Gregory Gonel, priniesol do Trnavy poriadny nával pozitívnej energie, štýlu, tanca a hudby.

10. mája sme mali možnosť zažiť v nákupnom centre City Aréna v Trnave perfektne zorganizovaný event Fashion Delight, ktorý pripravili študenti z fakulty masmediálnej komunikácie v spolupráci so SHOWart.

foto: Matúš Pastor

Na módnej prehliadke sa predstavili známe slovenské návrhárky ako Blažena Ostrovská, ktorá získala ocenenie na Bratislavských módnych dňoch v roku 2013 a Zlatica Hujbertová, ktorá sa stala víťazkou BMD za výnimočnú módnu tvorbu za rok 2016. Svoju tvorbu predstavili aj Dominiqe Bohus, Gabriela Giotto, Pavol Dendis a Miriam Pokojná. Z Fakulty masmediálnej komunikácie v Trnave predstavila svoju kolekciu aj začínajúca návrhárka Karin Hykšová.

foto: Matúš Pastor

Svoje kolekcie predviedli aj značky Orsay, Lindex, Tally Weijl, Carpisa, Deichmann, Devergo či Joss Fashion.

foto: Matúš Pastor

V čom bol rozdiel medzi bežnou prehliadkou a FASHION DELIGHT?

Módna prehliadka Fashion Delight sa zamerala na udržateľnú módu. Práve svojou šou, chceli organizátori upozorniť na nebezpečenstvo „fast fashion“, ktorá znečisťuje našu planétu.

foto: Matúš Pastor

Súčasťou Fashion Delight bolo aj predstavenie skvostných outfitov piatich šikovných módnych blogeriek, ktoré pozostávali zo zozbieraného, nenoseného a starého oblečenia. Každá z nich predviedla na pódiu niekoľko modelov.

Jednou z častí módnej šou bolo aj hodnotenie outfitov šikovných blogeriek od poroty.

Do porotcovských kresiel zasadli: dekanka Fakulty masmediálnej komunikácie, Dana Petranová, rodáčka z Trnavy Dominika MirgováJirko Blatný, vlasový stylista, ktorý sa postaral o účes všetkých účinkujúcich a dvadsaťročná módna blogerka Chantal Cocherová a známa slovenská návrhárka Zlatica Hujbertová.

foto: Matúš Pastor

Ocenenie FASHION BLOGER 2017 si za svoju kolekciu právom odniesla módna blogerka SOFIA RAVASOVÁ.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista