unsplash.com

Čo keby som ti povedala, že láska v skutočnosti neexistuje? Že všetky tie rozprávky, kde princezná nájde svoju spriaznenú dušu a partnera na celý život sú v skutočnosti úplne nerealistické hlúposti?

Teraz si asi pomyslíš, že to tak nie je a spomenieš si na svojho milujúceho partnera, ktorý by za teba dal celý svoj život. No v dnešnej dobe nemajú vzťahy príliš dlhú trvácnosť. Toľkokrát som sa stretla s pármi, ktorým to nevyšlo. Žili spolu niekoľko rokov, no prestali si navzájom rozumieť a rozišli sa. Po toľkých rokoch obrovskej, nezištnej lásky, ktorá im úplne pomotala hlavy.

Pravda je taká, že láska existuje. No je omnoho komplikovanejšia, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Vzťah nie je len čisto o romantike či krásnych slovách, ktoré nám pohladia dušu. V žiadnom prípade nepredstavuje prechádzku ružovým sadom, je to jednoducho zmes lásky, občasnej nenávisti, sĺz, úsmevu či porozumenia ale aj nedorozumení.

zdroj: unsplash.com

Pokiaľ však nemieniš týmto pozitívnym aj negatívnym vlastnostiam vzťahu čeliť, tak by si radšej na lásku mala počkať. Počkaj si na ten správny okamih. No aj tak ešte nemáš záruku, že  ti vzťah vydrží do konca života. V dnešnej dobe je už raritou, aby dvaja ľudia žili po svojom boku celý život, až do smrti.

Niektorí ľudia nie sú vo vzťahu spokojní a preto začnú vyhľadávať niečo nové. Niečo, čo ich urobí opäť šťastnými a podľahnú takémuto pokušeniu. Porušia jedno zo základných pravidiel lásky. Vernosť. A to je niečo, čo sa jednoducho vo vzťahu nedá akceptovať.

Láska je priveľmi zložitá. Vyžaduje si trpezlivosť či porozumenie. Preto ju mnohí ľudia nevyhľadávajú. Dnes už totiž čakajú, že všetko dostanú hneď ako na zlatom podnose. Nepoznajú význam slova vytrvalosť. Či dokonca nevedia žiť v monogamii. No a láska je presne o tom. Pokiaľ nie sme vytrvalí a verní, láska nás zničí. No ešte viac ublížime tomu druhému. Preto by sme ju nemali vyhľadávať, ak v nás nie sú tieto dve vlastnosti.

zdroj: unsplash.com

Láska je ako krehký kvet. Ak sa oň nebudeme starať a nebudeme s ním zaobchádzať ako s niečím drahocenným, zvädne. Pokiaľ sa nebude denne polievať, nebude mať dostatok slnka, jeho lupene časom začnú padať. Tak je to aj s láskou. Pokým sa nebudete starať jeden o druhého a denne si preukazovať vašu lásku, srdce jedného dňa milovať prestane. Lásku treba jednoducho rozvíjať, inak sa vytratí.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating