Večera s rodičmi

Randenie je zaujímavým procesom, ktorý nám umožňuje spoznať nových ľudí a budovať vzťahy. No ako to už býva zvykom, nie všetky vzťahy sú rovnaké. Niekedy môžeš natrafiť aj na situáciu, kedy muž stále žije so svojimi rodičmi. Akými spôsobmi to môže všetko skomplikovať?

Predovšetkým ide o týchto 8 nevýhod.

Obmedzená sloboda a nezávislosť

Muž, ktorý stále žije s rodičmi, môže mať obmedzenú slobodu v tom, ako trávi svoj čas a kde sa nachádza. Jeho rodičia môžu očakávať, že bude doma v určitých časoch, čo môže znepríjemniť spontánne plány alebo romantické chvíle. Okrem toho môžu mať rodičia výhrady voči nočným stretnutiam alebo dlhým dovolenkám.

Prvé stretnutie s rodičmi
zdroj: Pexels/ Nicole Michalou

Menej spontánnosti

Plánovanie spontánnych výletov, večerí alebo dokonca prespávania môže byť komplikované, pretože partner musí brať do úvahy plány a povolenia rodičov. Toto obmedzenie spontánnosti môže znížiť vzrušenie a zaujímavosť vo vzťahu.

Nedostatok súkromia

Keď jeden z partnerov býva s rodičmi, môže to znamenať, že nebudete mať dostatok súkromia na intímne momenty alebo osobné konverzácie. Prítomnosť ďalších ľudí v domácnosti môže byť nevhodná pre vzťahovú intimitu. Určite nechceš, aby vás rodičia počúvali pri rozhovore alebo milovaní.

Nesamostatnosť

Keď je muž zvyknutý na to, že jeho mama sa stará o väčšinu vecí v jeho živote, môže mať tendenciu unikať zodpovednosti. To znamená, že nemusí prevziať plnú kontrolu nad svojimi financiami, každodennými povinnosťami alebo rozhodnutiami vo vzťahu. To môže viesť k nezdravej nerovnováhe a pocitu, že musíš prevziať na seba príliš veľa povinností.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating