instagram/egoemo

Reper Ego dnes vypustil do sveta nový videoklip k pesničke, ktorú venuje svojej manželke Petre. Prvoplánové vyznanie lásky v nej ale nečakaj. Ego, vlastným menom Michal Straka, v texte opisuje pocity k partnerke a vracia sa aj k časom, kedy ich vzťah nebol ideálny. Pesnička z albumu Egotron preto nesie názov Zatmenie.

Michal a Petra sú spolu 20 rokov, z toho už 11 ako manželia a ich rodinku tvoria aj 2 dcérky. Aj keď city k partnerke už reper v skladbách v minulosti vyznal, táto najnovšia je úplne iná a samotná Petra priznala, že táto skladba ju nečakane rozplakala, lebo sa jej pri záberoch vynárajú všetky spoločné  chvíle, aj tie dobré, aj tie zlé. 

Tak ako iné páry, aj oni si počas rokov prešli dobrými aj zlými obdobiami, no nakoniec všetko spolu zvládli. 20 ročný vzťah s hudobníkom, ktorý je neustále na cestách, v práci a po nociach nebýva doma, určite nebol ľahký. Manželia sa netaja ani tým, že sa často rozchádzali a schádzali.

V texte Ego priznáva, že také obdobia, kedy sa od manželky vzdialil a bral ich vzťah ako samozrejmosť, boli pre neho ako zatmenie, no našťastie sa rýchlo spamätal a vrátil späť. A za tú šancu jej ďakuje.

„Keď sme mali chvíľu pauzu na začiatku, uvedomil som si, že nebudujem nič zmysluplné a hodnotné. Skladba Zatmenie je aj o tomto období, kedy to nebolo podľa predstáv, no vďaka nej som sa vždy vrátil, a mal kde vrátiť. Neviem si preto predstaviť nikoho iného v tom klipe ako práve ju. Výpovednou hodnotou je venovaná nielen mojej manželke, ale aj všetkým ľudom vo vzťahoch, ktorí sa v tomto ťažkom období navzájom podporujú, nevzdávajú a ukazujú ako sa dá spolu tráviť pekne chvíle aj v čase pandémie“, hovorí Ego. 

Táto skladba chce podľa interpreta ukázať dôležité rodinné hodnoty, keďže sú pre neho deti a celkovo rodinné zázemie veľmi podstatné.

Keďže ide o tak osobnú vec, v klipe si nezahrala žiadna herečka, ale samotná Petra. Okrem nových záberov stále zamilovanej dvojice, určených priamo pre tento klip, sú v ňom použité aj ich súkromné zábery zo života.

Čo povieš na skladbu Zatmenie a videoklip k nej?

Intímny vizuál, ktorý odhaľuje súkromie rapera zrežíroval rodinný priateľ a dokumentarista Michal „Romeo“ Dvořák, ktorý má na konte celovečerné snímky ako „Tatry, nový príbeh“ , „Rytmus – sídliskový sen“ a iné. 

„Táto skladba je veľmi chytľavá, a najmä pozitívne pôsobí na ľudí, čo je v tejto dobe veľmi podstatné. Chcel som zachytiť ich čas strávený v karanténe, ich vzájomné prepojenie ako pár a vzťah, ktorý spolu majú. Keďže sa poznáme, pustili ma do ich mikrosveta, čiže sú tam zábery aj pred obdobím pandémie a počas nej“, opisuje vznik klipu režisér Romeo.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating