duševná pohoda

To, že žijeme zrýchlenú dobu, je už našou neoddeliteľnou súčasťou. Neustále sa za niečím naháňame, znechutiť nás dokáže aj obyčajná kolóna či dlhý rad v obchode a mať počas hektických dní úsmev na tvári tiež nie je hračka. Skús sa však zamerať na to, aby si za každých okolností mala duševnú pohodu.

Duševná pohoda je najhlavnejšou súčasťou tvojho zdravia. Možno si ani nevedela, ale dokáže ovplyvniť také situácie, ako je napríklad schopnosť cítiť alebo myslieť, tešiť sa zo života, nadväzovať kontakty s novými ľuďmi či dokonca plnohodnotne pracovať. Ak sa však o svoje vnútro dostatočne nestaráš, môže to mať následky.

duševná pohoda
zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

Prečo vzniká duševná nepohoda

Tento stav vzniká najmä preto, lebo sa mu dostatočne nevenuješ. Keď si naozaj chorá a lezie na teba chrípka, zájdeš k doktorovi. Keď sa ale necítiš dobre po emocionálnej stránke, nechávaš to len tak. Dúfajúc, že to nejako prejde. A to je hlavný problém.

Musíš si všímať aj tieto stavy. Tvoja duševná pohoda a emočné rozpoloženie sú hlavnými zdrojmi tvojej energie.

Jednoduché veci, ktoré zlepšia tvoju pohodu

Rozhovory s blízkymi

Keď sa cítiš smutná, v strese, jednoducho nesvoja, najviac ti pomôžu práve blízki. Tí ťa najlepšie poznajú a vedia sa s tebou úprimne porozprávať. Nemusíš problémy a ťarchy niesť sama. Dobrý rozhovor s kamoškou je lepší ako s hociktorým odborníkom. Vypusti zo seba tú „zlobu“.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife