instagram.com/dualipa

Anglická speváčka Dua Lipa, ktorá v piatok uviedla na trh druhú štúdiovku Future Nostalgia, mala v súvislosti s jej vydaním počas pandémie nového koronavírusu rozporuplné pocity. Ako povedala v rozhovore so Zaneom Loweom pre rádio Beats 1, bola si ňou veľmi istá a je na ňu naozaj hrdá, no v tomto čase krízy zároveň aj veľmi zmätená.

Nebola som si istá, či potrebujeme vydať našu hudbu v tomto čase, pretože veľa ľudí trpí a veľa sa toho na svete deje a nikdy neviete, kedy je ten správny čas,“ opísala svoje pocity speváčka.

Urobila som tento album, aby som sa zbavila akejkoľvek úzkosti, stresu, názorov druhých a dokonca tlaku z nahrávania druhého albumu. A urobila som ho s láskou, chcela som sa len zabávať a urobiť ho s mojimi priateľmi,“ vysvetlila 24-ročná interpretka s tým, že keď bol Future Nostalgia o zbavení sa negatívnych vecí, možno „práve preto, teraz viac ako kedykoľvek predtým, musí tento album vyjsť“. „Keby nič iné, dúfam, že ľudí vezme preč od toho, čo sa práve deje a dá im chvíľu na tancovanie, uvoľnenie sa a na zabudnutie vonkajšieho sveta,“ dodala.

Dua Lipa začala s hudobnou kariérou už ako 14-ročná, keď na službe YouTube zverejňovala coververzie hitov iných speváčok. Jej prvým vlastným singlom bola skladba New Love, ktorú uviedla v auguste 2015. Preslávila sa však najmä skladbou Be The One, ktorú ponúkla v októbri toho istého roka. Okrem spomínaného albumu Future Nostalgia jej vyšla aj štúdiovka Dua Lipa (2017) a štyri EP. Interpretka má na konte dve ceny Grammy či tri Brit Awards.

 

Zdroj: justjared.com, SITA

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News