Na MDŽ dostávame všetky tie krásne vyznania a priania, ktoré nás motivujú byť správnou ženou, milujúcou partnerkou, starostlivou maminkou, vášnivou milenkou, chápajúcou kamarátkou. No možno o pár dní aj zabudneme, akú veľkú hodnotu máme, plynie deň za dňom a na krásne želanie si spomenieme znovu o rok.

Ale prečo? Prečo by sme nemohli našu ženskosť oslavovať každučký deň? Prečo by sme sa nemohli každý deň cítiť milované a oceňované? Rozumiem. Tiež sa necítim každý deň krásna,svieža, plná života, sálajúca do okolia lásku a pochopenie. Tiež mám dni, kedy sa cítim „zbytočná“ a nech urobím čokoľvek, stále to „nebude postačujúce“.

unsplash.com

Len sa zamýšľam, odkiaľ to prišlo. Že u nás žien, začína prevažovať ten pocit nedostatočnosti, prečo my samé vnútri si robíme ilúzie ako taká „dokonalá“ žena má vyzerať a tiež si my zvykneme vsugerovať, že to by sme nikdy nedosiahli. Hm? Prečo? Prečo v sebe živíme takéto myšlienky?

Chcem vám povedať, prečo MDŽ môžme mať každý deň. Prečo si zaslúžime oslavovať našu ženskosť každý deň. Aby ste nabudúce, keď na vás príde myšlienka, že nie ste dosť dobré, ju zahnali hlboko do úzadia a osvojili si nové vzorce a afirmácie. Aby ste sa hneď zajtra postavili pred zrkadlo a poďakovali za vaše, podľa vás nedokonalosti, no hlavne za všetko, čo robí vás Vami. Pretože keď Vy sa krásnou budete cítiť, krásnou aj budete.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

unsplash.com

Pretože to, že ženy sú citlivejšie, zraniteľnejšie,krehké a emotívne neznamená, že sú slabé a majú sa za to majú hanbiť a báť sa prejaviť. Práve naopak, máte byť hrdé na tie záchvaty smiechu, tvorivosť, autentickosť, že do všetkého vkladáte niečo „svoje“.A dokonca budte hrdé aj za tú Vašu náladovosť, pripálený obed, že ste „obyčajné“ ženy, ktoré aj plačú, žiarlia, stresujú.. Pretože všetko to robíte s nezištnou láskou.

To my, ženy, tvoríme krásu a lásku. To my, ženy, sme kreatívne,reprezentujeme naše polovičky, tvoríme projekty, pomáhame, počúvame, bojujeme, smejeme sa, plačeme, zúrime, vytvárame, vychovávame, obdarúvame…tento svet.

A ešte jedno P.S. pre teba. Áno, pre teba: Ty nie si „precitlivelá„. Už sa tak nikdy nenazývaj. Si senzibilná a empatická, krehká a láskavá, aby si vedela načúvať potrebám iným, ich pochopiť a pomôcť im. Si darom tohto sveta. Tak na to nezabúdaj!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.