Pexels/Suzy Hazelwood

O svoje zdravie by sme sa mali vzorne starať počas celého roka. Avšak obzvlášť po zimných mesiacoch, kedy naše telo oddychovalo viac ako inokedy, by bolo fajn aj v rámci jarnej očisty mu dopriať to, čo naozaj potrebuje. 

Nakopnúť ho dokážeš nielen pohybom či zdravou stravou. Veľa energie dokážeš svojmu telu dopriať aj takými nápojmi, ktoré obsahujú nielen množstvo vitamínov, minerálov, ale i mnoho ďalších iných dôležitých látok, prospešných pre tvoje zdravie. Čoskoro je tu obdobie, kedy bude aj na našom trhu k dispozícii viac čerstvého ovocia a zeleniny. O to viac môžeš ich môžeš svojmu telu dodať podobe čerstvých fit nápojov.

Inšpiruj sa našim výberom a odvďač sa svojmu telu aj takouto formou. Nech sa už rozhodneš pre akýkoľvek z nich, určite sa ti zaň tvoje telo poďakuje v podobe kvalitnejšieho zdravia a celkovej vitality.

Top 3 najlepšie zdravé smoothies recepty

Ak obľubuješ práve smoothies, tak si na správnom mieste. Sú chuťovo viac než vynikajúce a zároveň obsahujú množstvo vitamínov, minerálov a vlákninu. Navyše perfektne naštartujú do nového dňa nielen teba, ale aj tvoj organizmus.

Postačí, ak budeš mať doma každý deň rôzne ovocie, mlieko alebo jogurt, ovsené vločky či špenát a môžeš si ho pripravovať pokojne aj každé ráno. Určite si ich obľúbiš a postupne si ich začneš pripravovať aj podľa svojich vlastných receptov.

Fit energetický nápoj

Je pravda, že poniektoré odradila od fit nápojov práve ich chuť. Ruku na srdce, áno, je iná, ale stále ide o zdravšiu verziu príjmu cukrov vo forme ovocia akoby si si mala dať akúkoľvek inú sladkosť. Týmto nápojom získaš nielen veľa energie, ale s istotou pohladí aj tvoje chuťové poháriky.

Je lahodný, jednoduchý a skutočne veľmi chutný. K jeho príprave budeš potrebovať ovsené vločky, chia semienka, banán, kakao, jogurt, mlieko alebo mliečny proteínový nápoj. Všetky ingrediencie zmiešaš a zmixuješ do hladka.

Smoothie pre lepší spánok

Tento drink patrí medzi regeneračné a pripravíš si ho nielen z ovocia, ale aj zeleniny. Postačí, ak budeš mať doma mlieko, kel, kiwi, banán a avokádo. Dôvod, pre ktorý je práve tento smoothie nápoj prospešný pre dobrý spánok, nájdeš už v samotnom videu. Navyše, ingrediencie, ktoré doň použiješ majú obrovské množstvo vitamínov, určite ho vyskúšaj.

Avokádovo-banánové smoothie pre maškrtnice

Ak by si si predsa mala chuť na niečom doslova zamaškrtiť, určite skús toto smoothie. Je rýchle, sýte a navyše výživné. Pripravíš si ho z vody, banánu, avokáda, ovsených vločiek o troškou mletej škorice. Všetky ingrediencie zmixuješ a môžeš si na tejto dobrote pochutnávať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness