pexels.com

Každé dievča potrebuje mať v období dospievania v živote niekoľko dôležitých osôb. Sú to ľudia, ktorí každé dievča formujú a dávajú mu do života vzory, akými sa v dospelosti obklopuje (alebo neobklopuje). A aj to, akých ľudí si vyberá do života ovplyvňuje jej budúce šťastie.

Milujúca mama

Mama je pre každé dieťa najdôležitejší a najbližší človek nie len pri narodení, ale platí to celý život. Je jediným človekom na svete, ktorý je s Tebou od úplne prvého momentu Tvojho života. Si celých deväť mesiacov jej súčasťou. Spôsobuješ jej trápenia a bolesti aj keď ešte nie si na svete, no jej to vôbec nevadí. Miluje Ťa, aj keď Ťa ešte nikdy nevidela. Hovorí sa, že vzťah mamy a dcéry je jediné rande naslepo, pri ktorom si môžeš byť istá, že to bude láska.

Aj keď sa Ti to možno nezdá, to, aký máš vzťah s mamou ovplyvňuje, akou mamou raz budeš Ty. Zapamätaj si, že mama je jedna z mála ľudí, ktorí ti nikdy neporadia zle. Nikdy Ti nebude chcieť ublížiť. Možno občas povie slová či vety, ktoré sa Ti nebudú páčiť alebo nebude súhlasiť s Tvojimi rozhodnutiami. Zapamätaj si však, že Ťa tým bude chcieť len chrániť. Navždy. Až do konca. Lebo je to mama. Jediný človek, ktorý miluje naozaj bezpodmienečne.

foto:pexels.com foto:pexels.com

Vzorný otec

Otec je pre dcéru druhým najdôležitejším človekom. Je tým, ktorý presne určuje pravidlá a dbá na dôkladnú výchovu. Vie byť láskavý a milujúci, ale aj nekompromisný zároveň. Miluje Ťa nadovšetko. Si jeho princeznou. Nečuduj sa, ak od Teba bude odháňať všetkých mužov, ktorí sa priblížia na nebezpečne blízku vzdialenosť. Bude Ťa chrániť bez ohľadu na to, koľko máš rokov. Najlepší otec je taký, ktorý dá svojej dcére príklad muža, s akým si v budúcnosti bude chcieť založiť rodinu. Ak takého otca máš, tak si už z polovice vyhrala.

foto:pexels.com foto:pexels.com

Veľký brat/sestra

Staršieho súrodenca nemôžeme mať všetky. Potom by nemal kto byť tým starším súrodencom. Ak máš však staršieho brata (prípadne sestru) dostala si v živote obrovský dar.  Starší brat je presne ten človek, ktorý bude občas výchovný ako tretí rodič, inokedy bude strážiť Tvoje tajomstvá a pred rodičmi vytrvalo zatĺkať ak niečo vyvedieš. Tak či onak, bude ťa chrániť pred všetkými krivdami sveta a každému, kto ti akokoľvek ublíži, rozbije hubu. (No dobre, možno preháňam, ale minimálne mu venuje pár škaredých slov a pohľadov.)

foto:pexels.com foto:pexels.com

Prvá láska

Na prvú lásku sa nezabúda. Ale nie v tom zmysle, že si svojho prvého chlapca vezmeš  za muža, postavíte si spolu dom a budete v ňom vychovávať tri deti. Tvoja prvá láska zrejme nebude tou, ktorá bude trvať navždy, potrebuješ ju však zažiť. Pravdepodobne budeš na jej konci oveľa dospelejšou, ako kedykoľvek predtým.

foto:pexels.com foto:pexels.com

Najlepšia kamarátka

Tých v živote väčšinou vystriedaš niekoľko. Jedna je zo škôlky, druhá zo základky, tretia zo strednej a štvrtá z internátnej izby. Všetky však majú niečo spoločné. Sú najlepšími terapeutkami, aké môžeš mať. Smejete sa spolu, plačete, napchávate zmrzlinou a pozeráte turecké telenovely. Spievate falošne vymyslené texty známych piesní. Možno s Tebou nebude navždy, v určitom období života však bude jednou z najdôležitejších osôb, akú budeš mať pri sebe.

foto:weheartit.com foto:weheartit.com

Najlepší kamarát

Čítaš správne. Najlepší kamarát je muž, ktorý môže takmer dokonalo nahradiť staršieho brata, ak ho nemáš. Najlepšia kamarátka je síce fajn, ale muži majú predsa len úplne iný pohľad na život. Preto by si si mala aj medzi mužmi nájsť kamaráta, s ktorým preberieš svoje životné krízy a ktorý Ti povie, ak Tvoj najnovší vzťah, nebude stáť za nič.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife