instagram/sazan/kathleenlights/rachleary

To, čo sa v beauty sfére hodí jednej žene, druhej vôbec nemusí. Nejde len o oblečenie, strih či farbu vlasov, ale aj make-up. Každá by si mala nájsť to svoje. Farba pleti a očí ti v hľadaní môže pomôcť najviac. Vďaka nim zistíš, čo ti pristane a akým smerom sa uberať, aby si vyzerala krajšie.

Dnes sa pozrieme na to, ako si vybrať správne odtiene pre tvoju farbu očí tak, aby ti na tvári vynikli.

Modré oči

Ak si modrooká, znamená to, že tvoje oči majú chladný podtón. Aby vyzerali výraznejšie a tvoj pohľad pôsobil priam hypnotizujúco, voliť by si mala práve teplé farby. Teda presný opak. Zemité odtiene sú to, čo potrebuješ – hnedá a bronzová sú na bežné denné nosenie ideálne.

Keď sa však chceš pohrať s farbami, napríklad pri nejakej špeciálnej príležitosti, choď do zlatej, koralovej či ružovej, ktoré majú tiež teplý nude podtón.

Zelené oči

O zelených očiach sa hovorí ako o mačacích. Na denné nosenie sa im najviac hodia taktiež zemité, najmä medené, tehlové až bordové farby. Aby si ich dokonale zvýraznila, nezľakni sa vôbec ružovej. Jemná nude ružová sa ti bude hodiť každý deň, ak ide o príležitosť či chuť zvýrazniť sa, neboj sa ísť do sýtejšej.

Na zelených očiach najviac vynikne dymové líčenie očí, takže ak patríš do tohto klubu, vieš, na aký večerný make-up staviť. Pohrať sa pritom môžeš s tmavozelenou farbou.

Orieškové až tmavohnedé oči

Hnedooké ženy to s výberom farieb naozaj vyhrali. K týmto očiam sa hodia snáď všetky farby, bez ohľadu na to, aký majú podtón či sýtosť. Ženský pohľad, ktorý nepôsobí prehnane, ale bude naozaj hlboký, docieliš zemitými farbami – hnedou, béžovou či bronzovou.

Ak chceš výraznejšie líčenie, stav taktiež na zemité farby, ktoré však budú v metalickom prevedení a doslova ťa rozžiaria. A ak miluješ farby, smelo do toho! Modrá či ružová sú farby, ktorými môžeš vykúzliť naozaj zaujímavý look.

Určite si sa už aj ty stretla so samozvanými odborníčkami na všetko😅 Či už v podobe influenceriek alebo kamarátok, ktoré ti možno v dobrej vôli chceli poradiť, ale nakoniec ti to len uškodilo… 😔

Pokiaľ hľadáš odborné rady v oblasti krásy a zdravia, obráť sa na BeautyClub Dr.Max.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty