Psychologička odhalila, prečo dnešné vzťahy nevydržia

Je všeobecne známe, že vzťahy v minulosti boli omnoho stabilnejšie a dlhodobejšie. Dvojice sa nerozchádzali po prvých nezhodách a partnerstvo pracne budovali. Prečo sa to zmenilo? Na to sme sa pýtali psychologičky Barbory Brzákovej Krelovej z online poradne ksebe.

Možno sa aj tebe zdá, že vzťahy v súčasnosti nemajú dlhé trvanie. V mnohých partnerstvách chýbajú jeho úplne najzákladnejšie piliere ako sú dôvera, vernosť, vzájomný rešpekt či otvorená komunikácia. Ľudia akoby neboli ochotní na svojich vzťahoch pracovať a prekonávať spoločne rôzne prekážky.

V našom rozhovore TU, nám odborníčka potvrdila, že vzťah nemusí byť iba pekný a bežné konflikty sú súčasťou každého jedného. Avšak to neznamená, že máš zotrvávať v toxickom vzťahu. V článku sa dočítaš aj to, podľa akých signálov spoznáš, že už sa jedná o vážnejší problém.

Ako sa zmenili očakávania od manželstva a partnerstva

Vzťahy sa naprieč rokmi neustále vyvíjajú. Podľa odborníčky sa očakávania od manželstva a partnerstva za posledné desaťročie výrazne zmenili, a to rovno v niekoľkých kľúčových oblastiach.

Tento článok je dostupný členom Odzadu PREMIUM

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating