Zamyslené dievča
Pexels/José Luis Photographer

Dnes je 8. marec a tento deň patrí nám, ženám. Oslavujeme totiž Medzinárodný deň žien. Chcela som ti preto len povedať, že si ho uži, pretože si to naozaj zaslúžiš. Si úžasná!

Vedela si o tom, že MDŽ vznikol už v roku 1908? Tento sviatok je uznávaný aj OSN a vznikol ako odozva štrajku tisícok žien, ktoré vyšli do ulíc a žiadali zlepšenie svojich pracovných podmienok a získanie volebného práva.

Tento deň sa stal významným dňom a každý rok si pripomíname oslavu odvážnych žien, ktoré sa už pred rokmi snažili dosiahnuť lepší, krajší a šťastnejší život.

„Pravá krása ženy nie je v jej postave, v spôsobe oblečenia, v šatách, ktoré nosí alebo štýle jej účesu. Krásu ženy vidno v jej očiach, pretože sú oknom do jej duše, miestom, kde prebýva láska.“ —  Audrey Hepburn

Medzinárodný deň žien by si mala brať ako svoj osobný sviatok. Viem, že je pondelok a určite máš veľa práce, no skús si nájsť čas aj pre seba. Urob niečo, čo ti urobí radosť. Dnes máš dovolené naozaj všetko.

Dnešok by mal byť dňom, kedy by ťa aj tvoj priateľ mal obskakovať. Mal by ti priniesť aspoň jeden kvietok, prípadne niečo, čo máš rada. Aspoň počas tohto jedného dňa v roku by pre teba mal urobiť to, čo povieš a po čom túžiš.

Dnes máš dovolené cítiť sa výnimočne. Je to dobrý pocit, však? Daj nám vedieť, čo máš dnes v pláne a ako MDŽ osláviš.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife