instagram.com/pussycatdolls & instagram.com/spicegirls

Spomínaš si na pesničky, ktoré si ako mladé dievča zbožňovala? Vtedy sme doma tancovali na hity úspešných dievčenských skupín a doteraz poznáme každé slovo z nich. Zaspomínaj si s nami na 5 legendárnych ženských zoskupení, ktoré nesmeli chýbať v playliste žiadnej z nás. 

The Pussycat Dolls

The Pussycat Dolls vznikli už v roku 1995 ako tanečná skupina, no od roku 2003 sa pretransformovali na spevácke zoskupenie. Ak si pravá fanúšička, potom aj vďaka pesničke Buttons a Snoop Doggovej slohe poznáš po mene každú jednu – Ashley, Nicole, Carmit, Jessica, Kimberley, Melody. Hlavná speváčka Nicole Scherzinger neskôr prerazila aj ako sólová speváčka.

Spice Girls

If you wanna be my lover, … už si hmkáš tú známu melódiu? Singel Wannabe dostal na výslnie jednu zo svetovo najznámejších dievčenských skupín všetkých čias. Päticu Spice Girls tvorili Victoria Beckham, Mel B, Emma Bunton, Melanie C a Geri Halliwell. Táto britská popová skupina vznikla v roku 1994 a o 2 roky neskôr sa vďaka spomínanému Wanabee hitu stali celosvetovo známe. Zaujímavosťou je, že táto skladba bola napísaná len za 20 minút.

Las Ketchup

Iba jeden album a jeden hit na konte, no aj tak sestry z tria Las Ketchup pozná asi každá z nás. Túto španielsku skupinu preslávil hit s názvom The Ketchup Song, a keď začuješ melódiu so slovom Asereje, určite vieš, čo máš s rukami robiť. Celý tento ošiaľ vznikol v roku 2002.

Destiny’s Child

Trojica Beyoncé Knowles, Kelly Rowland a Michelle Williams tvorili úspešnú americkú R&B skupinu s názvom Destiny’s Child. S 50 miliónmi predaných albumov ide podľa World Music Awards o najpredávanejšiu spevácku dievčenskú skupinu všetkých čias. K hitom, ktoré určite poznáš patria skladby Survivor, Say my name, či Lose my breath.

t.A.T.u.

Yulia a Lena tvorili dvojčlennú ruskú skupinu, ktorá pobláznila celý svet. Skladba All The Things She Said ich preslávila a zároveň vyvolala ošiaľ, keďže pred 20 rokmi nebolo bežné, že sa v klipe bozkávali 2 dievčatá v daždi. Za zmienku stojí aj hit Nas ne dogonyat, ktorej akčnú melódiu musíš poznať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife