Veríme, že o podcaste Divoká jazda si už počula, minimálne z nášho predošlého článku. Za jeho vznikom stoja dve mladé ženy Ivet a Diana, ktorú možno poznáš pod pseudonymom Nasratá žena. Obe baby sú poriadne bláznivé, čo sa odzrkadľuje aj na ich epizódach. Jedna hodina ti pri ich počúvaní ubehne ako voda a navyše sa nasmeješ tak, ako už dávno nie.

Podcast Divoká jazda #bez hanby je naozaj bez akejkoľvek hanby či ostýchavosti. Diana s Ivet nemajú problém rozoberať témy, ktoré chceme počúvať, a ktoré nás skutočne zaujímajú. Veľa epizód sa venuje predovšetkým vzťahom a skúsenostiam s nimi. Do jednotlivých častí sa zapájajú aj poslucháčky, ktoré zdieľajú svoje vlastné príbehy.

Keďže sme si tento podcast obľúbili hneď na prvé počutie, rozhodli sme sa dievčatá trochu vyspovedať. Ak ťa zaujíma, ako tento podcast vzniká a čo na ich skúsenosti hovorí rodina, určite čítaj ďalej.

Prečo ste sa rozhodli začať nahrávať podcast? Kde vznikol prvotný impulz?

Diana: Prvotná myšlienka ohľadom podcastu vznikla zrejme na nejakej letnej terase pri miešanom drinku. Obe sme otvorené typy a aj o zrnku piesku sa dokážeme rozprávať doslova hodiny. Tým, že sme v určitých veciach absolútne rovnaké a v iných diametrálne odlišné, sa dopĺňame, rozumieme si a k tomu, že by sme sa mohli skúsiť rozprávať aj na mikrofón, sme sa dopracovali nejak prirodzene spolu.

Ktorá z vás bola hlavná iniciátorka?

Diana: Úprimne, ja ani neviem. S touto myšlienkou sme sa pohrávali už veľmi dlho, no vždy sme ju zatratili a myslím, že napokon išlo o spontánny nápad v rámci nejakého telefonátu. Vzájomne sme sa začali intenzívne podpichovať, a keď mala Ivet prísť na návštevu z východu na západ, intenzívne sme začali riešiť tento projekt. Avšak dám ruku do ohňa, že ani jedna z nás nečakala, že naberie reálne kontúry.

Myslíte si, že vám pomohol aj úspech Nasratej ženy na sociálnych sieťach? Išli by ste do toho aj bez tohto odrazového mostíka?

Diana: Mnohé dievčence, ale aj chalani, ktorí ma sledujú ako “Nasratú ženu”, nám vyjadrujú úžasnú podporu aj v rámci podcastu, čo ma neuveriteľne teší. Nakoľko ide o úplne iný projekt, kde si nevytváram žiadne alterego s filtrom, ktorý si moji kamoši zo sociálnych sietí obľúbili, ale som vyslovene sama za seba, rešpektovala som hneď od začiatku, že nie každého podcast zaujme.

Každú časť viac menej prezentujem aj na Facebooku a Instagrame, avšak netlačím na pílu, keďže chceme, aby si k nám ľudia našli cestu ako k Ivet a Diane, ktoré chcú počúvať sami od seba. Ak by som ale tvrdila, že nám úspech nepomohol, klamali by sme, no snažíme sa preniknúť k  poslucháčom predovšetkým otvoreným prejavom a dobrou náladou, pričom by sme do toho išli určite aj od nuly.

Podľa čoho si vyberáte námety na nové epizódy?

Diana: Ešte predtým, ako sme si povedali, že ideme naozaj do toho, Ivet pripravila doslova desiatky tém, ktoré postupne spracúvame podľa nálady. Uvedomujeme si, že niektoré sú možno klišé, ale sme ženy a každá z nás má k všetkému čo povedať iným spôsobom s rozdielnymi skúsenosťami, nehovoriac o tom, že veľkú časť našich epizód tvoria aj príbehy našich úžasných poslucháčok.

Všetky máme iné zážitky a množstvo báb nám už dalo podnety na ďalšie a ďalšie témy, čiže občas máme v zápale nadšenia doslova problém, čo urobiť skôr a keď si nevieme vybrať, tak sa opýtame dievčat, čo chcú počuť.

Je nejaká téma, do ktorej by ste nikdy nešli?

Diana: Pred pár týždňami by som odpovedala, že sú ich desiatky, no dnes sa už na to pozerám inak. Tým, že sa v podcaste rozprávam s jednou zo svojich najbližších kamarátiek a nie s cudzím človekom, som napriek rešpektu z poslucháčov otvorená a veľmi často poviem aj to, čo som si chcela nechať pre seba. Určite sú hranice, ktoré by sme neprekročili, ale keďže ostych medzi nami skutočne neexistuje, rozprávame sa celkom otvorene a často je ťažké udržať sa na nejakej uzde.

Ivet: Myslím si, že neexistuje téma, o ktorej by sme nevedeli porozprávať, a aj keď často hovoríme o mimoriadne intímnych veciach, tým, že ich povieme, chceme, aby sa poslucháči s nami stotožnili a vedeli, že v tom nie sú sami. Avšak určite nechceme ľudí polarizovať a rozhodne sa nebudeme púšťať napríklad do politiky… a nepovieme ani, s koľkými chlapmi sme spali 😀

Ako dlho vám trvá nahratie jednej epizódy a čo všetko to obnáša, keď ste každá v inej časti krajiny? Máte nejako rozdelené svoje úlohy?

Diana: Nahrali sme síce zatiaľ iba desať epizód, ale aj za ten čas pociťujeme veľký progres. Keďže nás delí viac ako 400 kilometrov, základom pre nás bolo vyriešiť technickú stránku, a kým ja som veci na nahrávanie už mala aj kvôli pesničkám, ktoré robím na Nasratú ženu, Ivet si musela všetko zaobstarať. A to sme si povedali, že keď už zainvestuje, celý projekt bude záväzný a musíme ísť naozaj do toho.

Musím sa priznať, že ja som v príprave na podcast naozaj katastrofálna, nedôsledná a všetko vrátane spracovania príbehov od fanúšikov si nechávam na poslednú chvíľu, i keď mám pocit, že sa konečne lepším. 🙂 Keď sa dohodneme na téme, Ivet rieši ankety a komunikáciu na spoločných sociálnych sieťach, pripraví scenár epizódy, ak sa nám to pri niektorých témach hodí, radí sa s psychologičkou a postará sa o popis a fotku k danej téme.

Keď ideme nahrávať, zavoláme si cez videohovor, Ivet mi následne pošle svoju zvukovú stopu a ja sa starám o celkovú produkciu epizódy. Zo začiatku nám trvalo ako amatérom spracovať jednu časť viac dní a v spojení so životom a prácou to bolo časovo náročné. Rýchlo sme si tak nastolili prísnejšie pravidlá a z počiatočného trojhodinového nahrávania, ktoré bolo naozaj náročné zostrihať do pár desiatok minút, dnes máme vyčlenenú presnú hodinu, po ktorej sa snažíme hneď skončiť.

Ale musím povedať, že keď každú časť dokončím a x-krát si ju vypočujem, či je naozaj v poriadku, mlčím ako hrob a netelefonujem s Ivet, lebo nás aspoň pár hodín nemôžem ani počuť 😀

Dia, aké to pre teba je, keď sa poslucháčom prihováraš svojím vlastným hlasom bez filtru? Cítiš sa viac uvoľnená a sama sebou?

Diana: Vieš čo, myslím, že v prvých epizódach je viac ako zreteľne počuť, že som nesvoja, utiahnutá, veď mala som pred tým naozaj veľký rešpekt a najprv som ani nechcela hovoriť vôbec nič zo svojho súkromia. Boli sme s Ivet aj dohodnuté, že ja budem len v pozícii neutrálnej “moderátorky” a ona bude tá otvorenejšia, ale nedá sa to. Čím viac nahrávame, tým sme uvoľnenejšie a počujeme to, aj keď si porovnávame prvé časti s poslednými.

Navyše, mnohokrát sa nedokážem ovládnuť a jednoducho musím povedať svoju skúsenosť, vybuchnem od smiechu a rovnako potrebujem dať zo seba von, čo som zažila, veď som ženská, čo má kamoškám čo povedať. Ale keď sa mám priznať, so svojím hlasom som stotožnená vôbec nebola a to alterego Nasratej mi dáva akúsi nadnesenosť a voľnosť, v ktorej sa možno cítim menej trápne či uvoľnenejšie. S mojím hlasom však fungujem dlhé roky, nehovoriac o coveroch, ktoré zverejňujem a som tak nadšená, ak niekoho bavím aj bez filtra.

Ivet, bála si sa v prvých epizódach, aby si sa nejak neprekecla? Všimli si baby, keď si prvýkrát spomenula meno Nasratej ženy?

Ivet: Bolo pre mňa veľmi zvláštne oslovovať ju “nasratá”, nešlo mi to do úst a navyše to bolo viac ako čudné 😀 A keďže sme obidve vedeli, že jediná cesta, ktorou chceme ísť, je autentickosť, dohodli sme sa, že ju budem oslovovať menom. Samozrejme, všimli si to takmer hneď, mám ale pocit, že si ju tak ešte viac obľúbili, pretože k nej opäť majú o čosi bližšie.

Počúvajú vás aj priatelia a rodina? Dozvedeli sa niečo, čo o vás nevedeli? Aké boli ich reakcie?

Diana: Musím sa priznať, že mám priam neuveriteľnú podporu od najbližších, pričom nás počúvajú nielen priatelia, ale aj rodina. Ja osobne toto celkom prekusnúť neviem, pri množstve vecí mi je ukradnuté, kto si to pustí a povie si, že sme hovädá, ale keď viem, že to vníma napríklad mama, oblieva ma studený pot. 😀

Každopádne, reakcie od najbližších sú skvelé, ale o niektorých epizódach, kde hovoríme o divokejších skúsenostiach, radšej v rodine zdvorilo mlčíme, s kamoškami sa, naopak, smejeme. Ale tak kým mňa naši poznajú, všetci mi len hovoria, aká je Ivet skvelá, vtipná a úžasná. No čo ja?!

Ivet: Ešte pred nahrávaním som rodine pri okrúhlom stole povedala, do čoho sa púšťame a že sa môže stať, že niektoré veci by o svojej dcére zrejme radšej nevedeli. O to viac ma teší, akí sú nadšení, ocino nás už vidí na plagátoch a v telke. 😀

Doma máme otvorený vzťah a nie sú veci, o ktorých by sme sa vyslovene nerozprávali, možno aj preto mám takú povahu. Mne zas naopak hovoria, aká skvelá je Dia a ako by som si z jej inteligentnejšieho a distingvovanejšieho prejavu mala brať príklad.

Ohlasy na podcast sú zväčša úžasné. Stretli ste sa aj s nejakými negatívnymi reakciami alebo kritikou?

Diana: My sme samy prekvapené, koľko neskutočnej spätnej väzby sa nám dostáva. Ivet mi denne preposiela správy od dievčat, ktoré sú plné úžasných vyjadrení, čo nás neraz doslova dojme. S negatívnymi reakciami sme sa doposiaľ nestretli, len nám zopár dievčat povedalo, že nás v prvých dvoch epizódach, kedy som ja mohla nervozitu doslova krájať, nevedeli hlasovo rozoznať.

Okrem toho nás niektorí porovnávajú s Evelyn a Peťou Polnišovou, čo nám na jednej strane mimoriadne lichotí, no mrzel nás jeden komentár, kedy istá kočka vyslovene útočila, že ich chceme napodobňovať.

Ivet: Na moje obrovské prekvapenie, nie. Stále sa ale držíme nohami na zemi a vieme, že je asi tak trilión vecí, ktoré zlepšíme. Dievčatá sú skvelé a pocit, že niekoho zabávame a spravíme mu krajší deň je na nezaplatenie. O to viac nás teší aj fakt, ak im svojimi názormi pomáhame lepšie vnímať samých seba a uvedomiť si, že v tom nie sú samy.

Ozvali sa vám nejakým spôsobom Evelyn s Peťou Polnišovou? Váš podcast bol spočiatku prirovnávaný práve k nim ako silná konkurencia.

Diana: Evelyn milujem, odkedy sa na internete objavilo jej video s kunami, Peťu odkedy pôsobí na obrazovkách, no v žiadnom prípade nechceme byť vnímané, ako niekoho “konkurencia”. Ja sa priznám, že kým sme nevydali prvú epizódu podcastu, v živote som žiadny kvôli časovej tiesni nepočula, a teda som ani netušila, čo vlastne baby nahrávajú. Priestor som si občas našla len na tvorbu Dejepis inak, Krimi príbehy alebo najnovšie podcast Kristíny Kövešovej.

Viem však, že jauuu, PS: to bolelo patrí k top podcastom na Slovensku a je pre mňa úžasné, ak nás niekto prirovná práve k tak fantastickým komičkám a autorkám. Ony sa nám síce neozvali, no my momentálne fandíme Evelyn ako diváčky v Tvoja tvár znie povedome.

Ivet: Evelyn je ako moje druhé stratené dvojča – ak by som bola blondína, určite som ako ona. Obidve ich absolútne milujeme a v tom, čo robia, sú výnimočné. Aj keď sa porovnávaniu zrejme nevyhneme, rozhodne nie sme z tých, ktoré by niečo kopírovali. Áno, viacerým sa koncept našich podcastov môže zdať podobný, ak sa ale započúvajú lepšie a spoznajú nás, uvidia rozdiel. Každopádne, ak by baby chceli spoločnú epizódku nad litrami prosecca, sme pripravené 😀

Ak môžete prezradiť nejaké čísla, koľko vypočutí má približne jedna epizóda? Je to viac alebo menej ako ste na začiatku čakali?

Diana: Popravde, mňa tieto záležitosti až tak nezaujímajú, nakoľko dôležité sú pre mňa reakcie ľudí, ktorí nám píšu správy a reakcie, čiže vôbec neviem. Ivet?

Ivet: Môžem povedať, že ide o tisíce prehratí, čochvíľa sa blížime k magickej hranici. Myslela som si, že si nás pustí tak 20 ľudí, pre mňa sú tie čísla absolútne nepochopiteľné, ďakujeme za každého poslucháča, veľa to pre nás znamená.

Aké sú vaše plány do budúcnosti? Na čo všetko sa v podcaste Divoká jazda ešte môžeme tešiť?

Diana: Momentálne plánujeme osláviť okrúhle narodeniny Ivet a ja sa zmestiť aspoň do jedných letných šiat z minulého roka 😀

Ivet: Okrem poriadnej, bláznivej a odviazanej párty nemáme žiadne plány. Inšpirujeme sa každý deň a nápady prichádzajú spontánne. Sme na začiatku tejto bláznivej cesty a verím, že ešte máme čo ponúknuť.

Diana: Čo sa týka podcastu, veríme, že sa budeme každou novou epizódou zlepšovať, približovať k poslucháčkam a úprimne? Samy sme zvedavé, čo vymyslíme.

Čo by ste chceli na záver odkázať našim čitateľkám?

Diana: Buďte samy sebou, majte sa rady také, aké ste a užívajte si každý slnečný deň 🙂

Ivet: Prežite každý okamih a každý or*azmus tak, akoby mal byť ten posledný 😀

Ďakujeme dievčatám z podcastu Divoká jazda za skvelý úprimný rozhovor a už teraz sa tešíme na nové epizódy! ♥

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.