Pexels/Elly Fairytale

V nedeľu 9. mája budú oslavovať všetky matky, pretože bude Deň Matiek. Je preto najvyšší čas, aby si pouvažovala nad tým, ako tú svoju prekvapíš a potešíš zároveň.

Nemusí ísť o žiadne veľké dary, tvoja mamina sa určite poteší aj maličkosti. Stačí, že bude vedieť, že je venovaná od srdca a z lásky. Máme však pre teba niekoľko inšpirácií, ktorými určite nič nepokazíš.

Pokojne však vymysli aj niečo vlastné, originálne, personalizované práve pre tvoju mamičku.

Kupónová knižka

Ak ešte bývaš s rodičmi, prípadne chodievaš často na nákup, určite sa poteší vyrobenej kupónovej knižke, v ktorej môžeš ponúknuť svoje služby. Umytie riadu, povysávanie, vynesenie smetí, urobenie nákupu či umytie okien. Môžeš tam napísať naozaj čokoľvek, no malo by ísť o činnosti, ktorými uľahčíš prácu práve svojej mame.

Darčeková poukážka na masáž/kozmetiku/do reštaurácie

Veľa mám si nedopraje, preto by si to mala urobiť za ňu. Venuj jej darčekovú poukážku na pasáž, manikúru, pedikúru, ku kaderníčke alebo nechtárke. Aj ona si zaslúži dopriať si trochu oddychu a skrášlenia.

Prípadne jej daj darčekovú poukážku do dobrej reštaurácie a rovno ju tam vezmi, aby ste si vychutnali spoločne strávený čas.

Vstupenka na obľúbené podujatie

Niektoré podujatia sú síce len online, no vyzerá to tak, že čoskoro by sme sa mohli dočkať aj reálnych koncertov. Kúp jej vstupenku na podujatie, ktoré ju naozaj poteší. Napríklad aj online vstupenku do divadla.

zdroj: Pexels/Polina Tankilevitch

Obľúbená káva/čaj

Podľa toho, či uprednostňuje pitie kávy alebo čaju, jej môžeš venovať výber špeciálnej odrody, ktorá je kvalitná a za iných okolností by si to sama asi nekúpila. Alebo kúp značku, ktorá je overená a má ju najradšej.

Kvalitná čokoláda/orieškové maslo

Ak má rada čokoládu, kúp jej kvalitnú, ktorá je vyrobená z poctivých surovín. Prípadne aj orieškové maslo alebo oriešky v čokoláde. Ty ju poznáš najlepšie, takže vieš, čo ju poteší.

Vlastnoručne upečený koláč

Pri sladkom ešte ostaneme. Môžeš ju prekvapiť vlastnoručne upečeným koláčom alebo tortou. O to viac si to bude vážiť, ak inak piecť napríklad nezvykneš. Upeč jej niečo, čo má rada alebo vyskúšaj niečo nové, napríklad makronky. Tie môžeš zabaliť do peknej krabičky.

Kvalitná prírodná kozmetika

Na kvalitnej kozmetike záleží. Malo by nám záležať, čo si dávame na svoju pokožku, preto by si mala vsadiť na prírodnú kozmetiku.

Puzzle/hrnček/vankúš s fotografiou

Mamina sa určite poteší aj personalizovanému darčeku. Použi vašu spoločnú fotku a nechaj z nej vyrobiť napríklad puzzle, hrnček, magnetku, vankúš alebo iný darčekový predmet. Môžeš tiež vytvoriť fotoalbum alebo fotoknihu. Určite viac ocení vytlačené fotky ako tie uložené v počítači.

Sviečka/difuzér

Dobrou voňavou sviečkou taktiež nič nepokazíš. Prípadne nahraď sviečku vonným difuzérom a k tomu pridal aroma olejčeky.

Šperk

Taký náramok, prívesok alebo náušnice ju určite potešia tiež. Ide však o položku, ktorá nemusí byť najlacnejšia, takže je len na tebe, či sa rozhodneš aj pre takúto možnosť.

Darčekový box s jej obľúbenými produktmi

Ak jej nechceš dať len jednu vec, rovno jej môžeš vytvoriť darčekový box, do ktorého ukryješ jej obľúbené produkty. Ide o stávku na istotu, no niekedy to dokáže potešiť viac ako vymýšľanie niečoho nového.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife