Instagram/simonacomedy

Stand-up komička Simona Salátová nemala ľahké detstvo. Nebojí sa hovoriť o tom, že jej otec týral matku, pričom sa tomu musela neraz prizerať. Ako malé dieťa sa snažila svoju mamu ochrániť, aj za cenu toho, že sa jej nejaká facka či bitka ujde tiež. Pri príležitosti Dňa Matiek sa na svojom Instagrame rozhodla o tejto téme prezradiť čosi viac.

Simona sa vydávala v mladom veku a v súčasnosti vychováva 6-ročného syna Damiana. Sviatok Dňa Matiek teda oslavuje aj ona sama a všetkým matkám venovala prostredníctvom Instagramu krásny odkaz.

„O svojej mame veľa nerozprávam, ale nedávno, keď sa ma na ňu niekde pýtali napadla mi dôležitá myšlienka. Až do desiatich rokov som svoju mamu zbožňovala, milovala najviac na svete. Napriek tomu, že so mnou nehrala pexeso, napriek tomu, že kvôli jej obrane som niekedy dostávala ja a aj napriek tomu, že ma opustila na sto spôsobov. To potvrdzuje to, že matka je najdôležitejší človek v tvojom živote a formuje ťa všetkým, čo urobila alebo neurobila,“ prezradila obľúbená komička o svojom neľahkom detstve.

Poukázala tiež na to, že na dnešné matky je neraz vyvíjaný veľký tlak a každá sa snaží dosiahnuť pomyselnú dokonalosť. „Dnes sa ako matky ideme pretrhnúť. Snažíme sa toho toľko stíhať a dávať, že na branie nám niekedy neostáva čas a ani pocit, že si to zaslúžime. Ja som si po každom náročnom dni vedela nájsť niečo, čo som mohla urobiť lepšie. Uvariť teplú večeru, viac sa hrať so synom, dať si masku atď atď.

Každá matka, ktorá pochybuje o tom či je dobrá mama, je dobrá mama. Sme nová generácia žien pripravená na svojich bolestiach postaviť lepšie základy pre naše deti. Nie je to jednoduché, ale je to veľké. Akútne. Nádherné a presahujúce to, čo si dnes dokážeme uvedomiť. Teraz nechcem odkazovať, pripomínať či presviedčať. Chcem len vám, drahé mamy, ženy, budúce mamy, zložiť klobúk a povedať, že aj keď je byť ženou ťažké, človeku sa to lepšie tiahne keď je súčasťou sveta silných žien,“ zakončila svoj odkaz Simona.

Ako sama môžeš vidieť, nie každý má v živote to šťastie, aby vyrastal v šťastnej a kompletnej rodine. Nezabudni preto dnes svojej mame povedať, čo pre teba znamená. Dnešný deň totiž patrí všetkým mamám a starým mamám.

Zdroj: Instagram/simonacomedy

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News