tvár a dekolt
Pexels/Andrea Piacquadio

Nie len tvár, ale rovnako i krk a dekolt si zaslúžia ako našu pozornosť, tak aj starostlivosť. Práve na ňu mnohé z nás zabúdajú a pritom sú vystavované vonkajším podmienkam všetky rovnako.

Pokožka na krku či dekolte je dokonca viac citlivejšia ako na niektorých častiach tváre. Aj to je jeden z dôvodov, prečo by sme na tieto partie nemali zabúdať. Môžu sa na nich objaviť vrásky často aj skôr ako na tvári.

Ako na správnu starostlivosť?

Čistý dekolt

Áno, aj samotná starostlivosť o náš dekolt je podobná tej, ktorú vykonávame pravidelne na našej tvári. Dopraj mu preto jemné vyčistenie čistiacou pleťovou vodou alebo mliekom. Vatovým tampónom ho môžeš pokojne jemne krúživými pohybmi premasírovať.

Hydratovaný dekolt

Hydratovať môžeš ako krk, tak i dekolt tým istým hydratačným krémom, ktorý používaš na svoju tvár, no použiť môžeš aj špeciálne kozmetické výrobky, ktoré sú zamerané práve na tieto partie. Sú po namáhavom dni rovnako suché.

tvár a dekolt
zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

Dopraj si výživu

Myslí sa ňou maska, pokojne aj tá, ktorú používaš opäť na svoju tvár. Na krku  a dekolte ju však nechaj pôsobiť dlhšie – minimálne 15-20 minút. Aj v tomto prípade môžeš použiť sérum, špeciálne vyrobené na tieto časti tela. Potom si dopraj jemnú masáž výživným telovým krémom alebo sérom.

Peeling

Postará sa o odstránenie odumretých buniek ako na krku, tak i dekolte. Ak si si ho doposiaľ na tieto časti tela neaplikovala, určite to naprav. Nezaberie ti to veľa času, pokojne to postačí aj urobiť 1-2 krát do týždňa. O to viac budeš cítiť a vidieť rozdiel.

Počas leta sú vystavované vonkajším podmienkam a predovšetkým slnku omnoho viac ako počas iných ročných období, preto nezabudni na ochranu v podobe opaľovacieho krému s vhodným UV faktorom.

Viac z kategórieBeauty