Slovenskí influenceri
Instagram/beth.sal/llnzz/expl0ited

Známi slovenskí influenceri sa do seba pustili na Instagrame. Všetko to vyvolala jedna reportáž, ktorú odvysielala Televízia JOJ, podľa ktorej títo ľudia zarábajú tisícky eur za post.

Svoj názor v stories vyjadrila Lula Almaksus, ktorú si potom obhájila aj Bianka Rumanová. S nimi súhlasila Alžbeta Saloňová, ktorá sa objavila aj v reportáži. Do nich sa potom pustil Expl0ited, ktorý si myslí, že influenceri majú naozaj ľahkú prácu a baby sa iba sťažujú.

Influenceri vraj majú ľahkú prácu

V reportáži z 9. apríla odznelo, že influenceri majú pomerne ľahkú prácu. V ankete sa niektorí ľudia dokonca vyjadrili, že to neberú ako skutočné zamestnanie. Podľa odborníkov si známe osobnosti, ktoré pôsobia na Instagrame, dokážu zarobiť aj 10-tisíc eur za post. To ale podľa zainteresovaných osôb vraj nie je pravda.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Alžbeta Saloňová (@beth.sal)

„Milujem svoju ľahkú a príjemnú prácu. Podobne easy, ako majú moderátori či redaktori spravodajstva. Taktiež neviem, odkiaľ prišla info, že zarábame 10-tisíc za post, a ak hej, tak mi niekto dlží parádne peniaze,“ zareagovala na reportáž Alžbeta Saloňová, ktorá tam vysvetľuje, ako práca influencerov funguje.

K tomu sa vyjadrila aj Lula Almaksus, ktorá tvrdí, že influenceri nemôžu mať voľné dokonca ani sviatky, keďže nepretržite pracujú.

„Pozdravujem všetkých, ktorí majú sviatky, Vianoce, Nový rok alebo aspoň voľný víkend. Ja o takom niečom neviem už asi 6 rokov a je jedno, či som bola zdravá, chorá, unavená, nechcelo sa mi, vtedy to bolo obzvlášť príjemné,“ začala.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Almaksus (@llnzz)

„Ešte je tam spomenuté teda, že zarábame desiatky tisíce za príspevok, tak keby je to tak, môžem kašľať na eshopy, školu, lebo sa tak teraz zahojím, že už nikdy by som nemusela robiť a nepotrebujem vôbec diverzifikovať riziko v prípade, čo keby influencerstvo skončilo,“ dodala v stories na svojom Instagrame.

Do Luly sa potom pustil YouTuber Expl0ited, ktorý jej nič nedaroval. Čo jej odkázal?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News