sviečka

Slovenský svet hudby sa opäť prepadol do smútku. Ako informuje TASR, vo veku 43-rokov nás opustila obľúbená speváčka. 

Slovensko zasiahol smútok aj minulý mesiac. Vtedy nás najskôr opustil legendárny Jozef Pátrovič a neskôr aj slovenský influencer.

Barbara Haščáková bola slovenská speváčka, textárka a skladateľka. V 90. rokoch vytvorila spolu s kolegom Erikom Arestom legendárne duo MC Erik & Barbara. Duo v roku 1998 získala aj ocenenie Slávika.

Po rozpade sa Barbara preslávila aj ako sólistka, kedy vydala viacero albumov. Pred 9 rokmi vydala song aj so slovenským spevákom Mirom Jarošom. Speváčka sa v roku 2000 rozhodla opustiť rodnú krajinu a presťahovala sa do USA.

Slovenská speváčka nás navždy opustila

Ako teraz informuje TASR, slovenská speváčka navždy odišla 22. novembra na Floride. Pre agentúru to potvrdil jej brat Andrej Haščák, ten priznal aj to, že príčinou jej smrti bola náhla cievna mozgová príhoda. Barbara mala pitom len 43 rokov.

Posledná rozlúčka so zosnulou speváčkou sa uskutočnila 28. novembra na miestnej rímskokatolíckej fare. Obrad sa pritom konal len v prítomnosti rodiny a najbližších známych. „V nasledujúcich týždňoch budú jej telesné pozostatky prenesené v urne na Slovensko, pochovaná bude v našich rodných Košiciach,“ dodal brat.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jozef Grondzak LOMBARDI (@lombardifashionba)

Aj keď speváčku trápili zdravotné problémy už dlhšie, rodina potvrdila, že odišla bez bolesti. Brat zosnulej dodal, že rodinný príslušníci žiadajú o rešpektovania súkromia v ťažkej situácii.

„Jej piesne a hlas tu pre nás ostávajú a budú nám ju pripomínať. Ďakujeme všetkým, ktorí na ňu myslia s láskou najmä v týchto dňoch a dajú nám možnosť vyrovnať sa s touto zdrvujúcou skutočnosťou v súkromí,“ uzavrela smútiaca rodina.

Zdroj: TASR

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News