pinterest.com

alebo ako som zničila dlhoročné priateľstvo.

Na začiatok by som rada povedala, že danú osobu nijako nemienim očierniť týmto článkom, a nebude tu spomenutá žiadna konkrétna osoba. Sú to len a len moje myšlienky, ktoré naživo povedať nedokážem. Chcem tým len poukázať na pominuteľnosť priateľstva. Ženy, slečny a dievčatá. Svoje priateľky si chráňte a nedopustite sa rovnakej chyby ako ja, že jednou virtuálnou chybou, na ktorú už všetci aj zabudli, prídete o tú, ktorá vám je skoro sestrou.

3a010dbe3c297d93664dc103decaac11 pinterest.com

Nikdy som nebola dobrou priateľkou. Nikdy a nikomu. Vždy som mala svoje chyby a vždy sa ma ľudia stránili ak išlo o priateľstvo. Ale ty si bola iná. Vzájomne sme jedna v druhej objavili vnútorné monštrá, ktoré sa predrali na povrch, vždy keď sme sa stretli.

tichej introvertky explozívnej extrovertky sa stali nerozlučiteľné. Alebo, lepšie povedané, takmer nerozlučiteľné. Trávili sme skoro každý deň spolu. Či už sme sa smiali, alebo až rehotali nad úplnými primitívnosťami, taktiež sme dokázali dlhé hodiny ohovárať a riešiť vážne veci.

Len s tebou som si dokázala ponadávať na všetko, na celý život, školu, či iných ľudí, a len tebe som sa zverila s tými najtajnejšími problémami snami. S tebou som navštívila moje vysnívané mesto a bola si prvou kamarátkou u ktorej som kedy prespávala. Sotva sme mali pootvorené jedno oko, a boli sme na smrť vyčerpané, no aj napriek tomu sme sa rozprávali. Mali sme interný humor ako nikto iný, a tajomstvá, ktoré nám iné môžu len závidieť.

Ale aj napriek tomu to po dlhých rokoch  skončilo.

Ublížili sme si navzájom a ja som samozrejme ublížila asi viac, no aj po roku ma to stále mrzí a bolí tak, akoby to bolo včera. Bola som panovačná, sebecká, avšak úprimná. Nikdy by som ti nedokázala mazať med okolo úst, no niekedy som svoje city nevedela podať umiernene. Často som vybuchla a urobila hlúposť, no stále si tu bola ty, ktorá mi odpustila, a našla cestu von z problému.

d96136e8976e57d1a701b317de9ac530 pinterest.com

Prepáč, že som tu nebola, keď si ma potrebovala.
Ale bola som tu stále, aj keď si ma nepotrebovala.

Prepáč, že som ti niekedy nepochválila tvoje nové tričko, či kabelku.
Ale radšej som ti pochválila nejakú drobnosť, o ktorej pochvalu si ani nestála.

Prepáč, že som ti vypisovala desiatky správ, keď sme sa pohádali.
Ale nechcela som ťa stratiť.

Prepáč, že ti nedávam „like“ na každú fotografiu.
Ale sledujem tvoju sociálnu interakciu, aby som vedela, že si v poriadku.

A prepáč, že som nebola tou najlepšou priateľkou.
Ale robila som všetko pre to, aby som ňou raz bola.

5288809d18c098c124db7ec3daa83500 pinterest.com

Ty si ma možno nebrala ako najlepšiu priateľku, ale pre mňa si bola skoro ako sestra. Urobila som mnoho chýb, a napísala veľa vecí práve cez internet, ktoré som už tisíckrát oľutovala, no ospravedlnenia naživo nepomohli. Práve preto píšem tento článok, tieto moje pocity, a počas toho ako plačem, hovorí zo mňa všetka pravda a úprimnosť.

Síce by si ma už asi najradšej v živote nevidela a nepočula, no ver mi, že tu stále budem. A aj napriek všetkému, čo sme si vzájomne urobili, a ako sme si jedna druhej ublížili, mám ťa rada zo všetkých najviac. A aj keď možno prídu iné kamarátky, ty budeš stále tá, nezabudnuteľná.

ďakujem, že som mohla byť priateľkou práve niekoho, ako si ty.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife