Poznáš to. Miluješ to krásne obdobie v roku, kedy sú ľudia milší. Vonku je chladnejšie, dni sú kratšie, rána tmavšie, ale o to viac si vážiš teplo domova a pokoj v duši, ktorý sa ti rozhostí už len pri myšlienke na tieto sviatky. Ehm, počkaj, naozaj pokoj?

Popravde, ja si ihneď spomeniem na to, koľko povinností, termínov a skúšok ma ešte do Vianoc čaká a nech sa snažím akokoľvek, neviem, kedy si nájdem čas na vianočné upratovanie, pečenie a to nehovorím o nákupe darčekov a ich balení.

Čaro poslednej chvíle má niečo do seba, ale práve to nechcem. Vymetať preplnené nákupné centrá deň pred Štedrým dňom a kúpiť niečo len preto, aby to bolo. Dá sa však tomu vyhnúť?2a527e31dc5ddbe3853f095fc2069493

Zdroj: Pinterest

Nuž, každá z nás máme veľa povinností. Sme pracujúce matky, zamestnané študentky, ktoré majú obmedzený rozpočet, ale najradšej by obdarili každého blízkeho čo najkrajším darčekom. Ako však skĺbiť povinnosti s radostnými nákupmi? Možno jednoduchšie, ako by sme si mysleli. Základ je plánovať. Ak aj ty patríš medzi vyznávačov adrenalínu a ešte stále nemáš vianočné darčeky, či stále premýšľaš čo originálne kúpiť kamoške či frajerovi,  je najvyšší čas konať. Preto si zober papier a pero a niekde, kde to nebude nikto čítať, ale ty vieš, že to tam bude, si rozpíš, čo komu chceš kúpiť, či vyrobiť.

Pozri si svoj diár, prelistuj ceny na internete a najbližšie posedenie s kamoškami pri káve, či návštevu vianočných trhov spoj i s návštevou obchodov. Potom už len nájdi dobré miesto, kam darčeky ukryť a uži si posledné predvianočné chvíle s myšlienkou, že darček pre tvojho milého nebude vypredaný. Uži si, že namiesto pobehovania po nákupných centrách na poslednú chvíľu môžeš čas tráviť doma v pohodlných teplákoch pred romantickou komédiou s čajom v ruke, či pri stretnutí s blízkymi na trhoch vychutnávajúc si sladkú chuť hrejivej medoviny.cda44727e6e2cf8a050a9c0f3a57ea0f

Zdroj: Pinterest

Nemáš ešte napečené, alebo ti chýba nová inšpirácia? Drahá, uvedom si, že aj pečenie môže byť zábava a uži si to. Skús nejaké nové recepty, či zdravšie varianty tých osvedčených.

Zapoj aj kamošky, či priateľa a pusť sa do toho.  Ak si pri upratovaní pustíš koledy, staré veci daruješ do detského domova, či na charitu, môže to byť tiež činnosťou, ktorá nadobudne iný rozmer. A vtedy si uvedomíš, že keď budeš želať šťastné a veselé, tie tvoje také budú. Lebo si nakoniec všetko stihla včas, lebo si si uvedomila, že tento rok ich chceš prežiť naozaj v pokoji. Lebo si to zaslúžiš. Ty a aj tvoji blízki.

0be75d7fc5d4491adaff6330d320a987 pinterest.com

A ak náhodou patríš medzi zopár poctivých žien, ktoré majú už teraz ozdobený stromček, napečené a aj upratané, klobúk dolu, máš náš obdiv. 🙂 My ostatné si sľubujeme, že si tieto chvíle vychutnáme a aj keď sa nám čas do najkrajších sviatkov v roku kráti, posledné prípravy si užijeme a sviatky prežijeme s radosťou. Veď niekedy stačí tak málo.

Namiesto výčitky pochopenie, namiesto hnevu úsmev a namiesto stresujúcich Vianoc môžeme mať pokojné. Lebo až keď sa zastavíme a spomalíme, si uvedomíme, že nech nám Ježiško ten rok prinesie čokoľvek, to najkrajšie už máme. Pre niekoho je to milujúci partner, oddaná kamarátka, pre iného rodina, či priatelia.

Môžeš mi však veriť, že vyjadriť milovanému človeku, čo pre teba znamená, je viac ako akýkoľvek materiálny dar. Pretože len vtedy, ak sme vďační za to skutočné, si môžeme vážiť všetko ostatné.

adf9216b9f536cbcc177e66f50c84d59 pinterest.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife