Mala si aj ty niekedy pocit, že muži sa radi hrajú s našimi citmi? Že nás vodia za nos, dávajú zmiešané signály a potom aj tak povedia zbohom? Dokážeme vôbec prísť na to, prečo to robia?

Samozrejme, ani my, ženy, nie sme bez viny. No keď sa na to pozrieme vo všeobecnom merítku a na ľudí okolo seba, je to viac žien ako mužov, čo večer kvôli niekomu plačú do vankúša. Je to stále viac žien, ktoré čakajú, kým im príde správa, pozvanie von, vysvetlenie. Sme to my, ktoré chceme narovinu vedieť, na čom sme. Nechceme hrať hry, ktorých pravidlá ani nepoznáme. Ak niečo cítime, tak to povieme. Ale prečo to isté nevedia spraviť aj oni?

Je možné, že u mužov stále prevládajú primitívne pudy? Že chcú získať iba trofej a ďalej slobodne žiť? Alebo sa hanbia za to, že si ich nejaká žena omotala okolo prsta? V dnešnej dobe, najmä u mladých mužov, je to zrejme aj druh „frajeriny“. Využijú nás a potom sa na tom s kamarátmi pri pive bavia. Niektorí z toho raz dospejú, a iní sa už nikdy nezmenia.

Najprv sú šarmantí, milí a my si vravíme wau! to je muž mojich snov. Očaria nás, a aj keď by sme to na seba nikdy nepovedali, padneme do ich pasce. Že niečo nie je v poriadku si tak rýchlo neuvedomíme. Rozprávky je koniec, keď už má veľa práce a nemôže sa s nami stretnúť, keď už neodpisuje na správy tak často, keď sa mu nedá dovolať. Keď si čas nájde, hovorí, že sa nič nedeje, no už z jeho pohľadu je jasné, že to nie je pravda.

Takí chlapi presne vedia, čo robia. Ako si získať tú, ktorá sa im zapáči, a aj to, ako sa od nej nenápadne odpútať skôr, ako by s ním chcela chodiť po meste za ručičky. Odmeranosť, falošné sľuby… a my už tušíme, že sme naleteli peknému sukničkárovi.

Prečo títo muži s nami hrajú hry? Na jednej strane sú tu tí, ktorí si potrebujú pohladiť ego a zvýšiť sebavedomie. Na tej druhej takí, ktorí kdesi v hĺbke majú strach z odmietnutia, a tak sú to radšej oni, ktorí zlomia srdce. Nízke sebavedomie, strach zo záväzku, z intimity, radosť z hry. Nikdy s tým neprestanú a my si nikdy nebudeme 100 % isté, či to ten náš nový objav myslí vážne. Preto pozor na ružové okuliare a veľké oči, tvoje srdce si zaslúži niečo skutočné.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.