unsplash.com

Viem a uvedomujem si… Je asi ťažké opustiť ten pocit sklamania, bolesti a nenávisti. Všetko to, čo v tebe zanechala práve láska alebo skôr osoba, pomocou ktorej si mala možnosť okúsiť lásku. Nechceš to znovu zažiť, bojíš sa, že sa to všetko bude opakovať. Ale práve preto by si mala. Nič, naozaj už nič nebude presne rovnaké, ako bolo. Nie je možné, aby niečo bolo úplne rovnaké. Možno  budeš zas sklamaná a znechutená, ale práve o to ide. 

V budúcnosti práve vďaka tomu nájdeš osobu, ktorú hľadáš. Toho, ktorá v tebe bude rozvíjať tvoju definíciu lásky. Nájdeš niekoho, pri kom konečne budeš šťastná a budeš sa cítiť milovaná. Buď trpezlivá a neodopieraj si lásku. Ak máš pocit, že to pri niekom to naozaj „cinklo“, nenúť sa zabudnúť na to, ničiť sa tým, že si to chceš vyhovoriť. Netýraj zbytočne svoju dušu, ona naozaj nemôže za to, že práve ten čudný chlapec ju oslovil, že v nej prebudil pocit pokoja a vnútornú rovnováhu. Hovorí sa, že láska chodí v momentoch, keď ju najmenej čakáš. Je jedno koľkokrát ešte spadneš, dôležité je, aby si na tej ceste po láske pokračovala aj ďalej. 

 

Nič ťa nenaučí lepšie, ako chyby. Plus je úplne jedno čie chyby to boli. Nechaj to odísť, zober si z toho všetkého to, čo ťa niečo naučilo, robilo ťa šťastnou a pred ostatným zabuchni dvere a pre istotu zamkni na dvakrát, pretože toto už bolo a už nič nebude rovnaké. Chop sa príležitosti, ak to tak naozaj cítiš. Veď pocit milovať je nádherný a jedinečný. Každý jeden milujeme inak, vnímame lásku inak a práve to, je to krásne a výnimočné. Nehľadaj zbytočné predsudky pred láskou, nenič ju ešte viac, už teraz je dosť pošpinená a zneuctená.

Ona naozaj nemôže za to, že každý jeden okolo teba je možno teraz nevhodný. Avšak na konci, keď cez to všetko nájdeš niekoho, s kým tvoja duša cíti prepojenie, až pocítiš pocit, že v tom obrovskom oceáne sa aj tak spolu dokážete dostať na breh, že vaše duše tancujú aj na smutnú pesničku. Až vtedy, to naozaj stojí za to. Pokús sa nekrivdiť láske. Nevieš dopredu, čo si pre teba nachystala. Láska samotná nechce ublížiť, len my ľudia to niekedy komplikujeme. Pozri sa láske do očí, ak príde a nenechaj ju zabudnutú a plnú nevypovedaných emócii a pocitov.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating