Pexels/Francesca Zama

Možno už máš dlhšie vo svojich myšlienkach vidinu, po ktorej túžiš. Či už je to nájsť toho pravého, vycestovať do zahraničia, zmeniť prácu alebo niečo vytvoriť a zanechať po sebe stopu. Vieš, že to chceš, pretože ti to v hlave vŕta už dlho, hráš sa s tou myšlienkou, predstavuješ si ako začínaš, hľadáš cesty. A zrazu učiníš prvý krok a dostaneš príležitosť. 

Teraz máš možnosť konečne reálne urobiť to, čo si si toľkokrát premietala vo svojej mysli. Aké máš pocity? Aké myšlienky ti víria v hlave? Čo teraz skutočne urobíš? Ja ti poviem, čo som spočiatku robievala ja, boli to chyby, ktorým sa radšej vyvaruj.

Toto určite nerob pri ceste za svojimi snami

Teda, prezradím ti, keď som dostala prvýkrát príležitosť ukázať čo vo mne je, vydala som zo seba maximum. No s mojím výtvorom a výsledkom práce som nebola veľmi spokojná, videla som, že moja práca nie je dostatočne chválená. Predstavovala som si to veľmi jednoducho. Že prídem, predvediem a hneď z toho spravím prevrat sveta.

Nakoniec som sa rozhodla, že to nechám tak. Musela som sama pred sebou obhájiť svoje počínanie tým, že na to nebudem mať čas, mám veľa práce a budem unavená. To mi ako dôvod stačil a žila som si ďalej svoj komfortný život.

Tento scenár sa mi opakoval aj viackrát a zakaždým som si pre seba našla skvelú výhovorku, ako napríklad, že to vlastne ani nechcem, že na to nebudem mať čas, že mám ešte štúdium a nebudem to zvládať súbežne s ním, že nebudem dostatočne kreatívna, a že je to vlastne celé hlúpy nápad. A moja hlava si najviac obľúbila myšlienku, že je veľa ľudí, ktorí túto činnosť dokážu urobiť lepšie, a že ja sa vlastne do toho nemám ani púšťať.

Skúsim ti teda zhrnúť, z čoho si nemáš brať príklad:

  • Nepochybuj o svojich snoch, cieľoch, túžbach.
  • Za žiadnu cenu sa nepodceňuj.
  • Neviď sa hneď na vrchole slávy po prvom míľniku, pretože kto má veľké očakávania, býva často sklamaný.
  • Ak sa ti niečo nepodarí na prvý krát, tak ako si si to predstavovala, za žiadnu cenu to nevzdávaj a neuchýľ sa k myšlienke, že to vlastne ani nechceš, pretože to je to najjednoduchšie to môžeš urobiť z hľadiska pohodlnosti, no to najhoršie z hľadiska vzťahu voči svojej osobnosti, ktorá po niečom túži.

Toto je to, čo naopak urobiť musíš 

Áno, prešla som si dlhou, ťažkou púťou. Ale môj nesplnený sen sa stále pýtal na svetlo sveta, stále som mala v hlave myšlienky práve na ten cieľ, ktorý som si už toľkokrát sama sabotovala. Stále ma niečo vnútri ťahalo k tomu, aby som šla do toho znova, no tento krát už naozaj. Nie nadarmo sa hovorí, že ak nie si skutočne vo svojom vnútri rozhodnutá, že niečo chceš, tak vesmír ti nedá príležitosť. Tak som si povedala „Dosť!“ a rozhodla sa, že nabudúce už sa zachovám inak voči sebe samej. Pretože ak sabotuješ svoje sny, sabotuješ samú seba a to neverím, že ktorákoľvek z nás chce, však?

Vesmír vycítil moju úprimnú túžbu a dal mi šancu. A ja som sa jej chopila a vykašlala som sa na to, čo hovorí moja pochybovačná hlava. Povedala som si, že teraz do toho pôjdem, aj keď som už akokoľvek zaneprázdnená, dokážem si priority zoradiť a viem, že pre splnenie môjho cieľu urobím čokoľvek. Pretože, ako to neurobím teraz, neurobím to nikdy a budem stagnovať na jednom mieste. Ale ja sa potrebujem posúvať a to je zmysel života. Áno vesmír, teraz to už naozaj myslím vážne. Urob to aj ty a preto:

  • Pamätaj, pomaly ďalej zájdeš. Po malých krôčikoch sa určite dostaneš tam, kam chceš. Neponáhľaj sa a tvoja vysnívaná predstava ťa určite počká.
  • Ver si, aj keď možno s niečím len začínaš a naozaj sa pre to zapáliš, naučíš sa všetko potrebné hravo.
  • Ak ťa niečo baví, ide ti to samé a od ruky, robíš to najlepšie ako vieš a s výsledkom si spokojná, to je signál toho, že ideš správnym smerom.
  • Urob hocičo, čo ťa priblíži k tvojmu cieľu. Napíš tomu chlapcovi, kúp si tú letenku, odošli výpoveď a uchádzaj sa o to miesto, ktoré si tajne každý deň pozeráš medzi inzerátmi.
  • Toho malého čertíka, ktorý ti našepkáva, že na to nemáš, prebi svojou silnou vôľou a ukáž mu opak.
  • Keď cítiš, že ešte potrebuješ trochu času, že ešte nie si dostatočne pripravená, nepoužívaj nezmyselné výhovorky, dopraj si čas a prijímaj svoje rozhodnutie počkať, s láskou k sebe samej.

Ešte sa ti priznám s jednou vecou, ktorá je akoby čerešničkou na torte. Keď som mala naozaj príležitosť ísť do toho, obhájiť si svoje túžby, dostala som naozaj strach. Moja psychika sa pred potenciálnou budúcou zmenou začala brániť po svojom a vravela mi, že to bude veľká zmena. Že to vlastne ani nebudem ja a nebude to môj život. Už budem žiť život niekoho iného. Veľmi som sa tejto myšlienky zľakla. Bolo to akoby rozdvojenie mysle.

Teraz žijem svoj život, s prácou vo firme na jednu smenu a v jednom kolotoči, a naproti tomu predo mnou stojí šanca niečo dokázať, posunúť sa vyššie, vidieť sa zrazu na lepšom mieste? A vieš, čo ti na to poviem? Hovorím ÁNO tejto zmene. Pretože stále to budem ja, stále to bude môj život. A bude to skvelý život, pretože nič sa nemôže pokaziť na ceste za svojim šťastím. Už nebudem mať viac strach a prekonanie svojich temných myšlienok beriem ako najväčší úspech v mojom doterajšom živote.

Vieš čo chceš? Choď si za tým, nepozeraj sa na to, či ti to schváli okolie, nepočúvaj nikoho, kto ti vraví, že je to hlúposť. Ak sa bojíš, že by ťa niekto od toho odhovoril, nechaj si to pre seba. Začni na tom pracovať a pochváľ sa prvým ovocím. Nerob to pre iných, rob to pre seba. Pretože iba ty si jediný človek, ktorý má právo rozhodovať o tvojom živote.

Sprav pre seba láskavosť a rozhoduj o svojom živote tak, aby to bolo v súlade s tvojimi pocitmi, túžbami, potrebami. Pretože iba ty tu pre seba ostaneš, ak všetci ostatní odídu. Teš sa zo svojich výhier s tými, ktorí v teba veria. Ja v teba tiež verím, žena. A držím ti palce, aby si aj ty učinila to rozhodnutie, o ktorom nebudeš už nikdy viac pochybovať. Už nikdy viac nepochybuj o sebe.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife