Photo by Pedro Sandrini from Pexels

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Nikto nemá rád rozchody. Aj keď sa občas dvaja ľudia rozídu v dobrom, väčšinou to tak práve nebýva. Nie je žiadnou zvláštnosťou, že pri rozchode býva krik, plač a minimálne jedno zlomené srdce. Nech si už zažila akýkoľvek scenár, z každého bývalého vzťahu sa máš čo naučiť. 

Na začiatok už len z toho dôvodu, že každý človek, ktorý sa nám dostane do života, nás niečo naučí, niečo nám prinesie. A posúva nás v našom myslení vpred. Buď sa naučíme niečo nové, alebo si uvedomíme, čo sa nám v živote nepáči. Nech už to bolo vo vašom prípade akokoľvek, odnes si z nevydareného vzťahu tieto veci.

Nezabudni na to, čo dobré ti ten človek priniesol

Aj keď je už minulosťou, dobré a pekné spoločné časy nemôžeš poprieť. Chvíle, kedy si sa od neho naučila niečo nové, možno spoznala nových ľudí, či veci, ktoré by si inak nezažila. Miesta, ktoré by si sama nikdy nenavštívila.

Vekom, skúsenosťami a ľuďmi, ktorí nás obklopujú sa stále posúvame dopredu. Aj on ťa niekam posunul, priniesol do tvojho života niečo, čo bolo prvýkrát. Vezmi si zo všetkých spomienok tie najkrajšie a buď vďačná, že si bola v danom momente šťastná.

Zistíš, čo od vzťahu skutočne potrebuješ

Každý rozchod sa deje z určitého dôvodu. Najčastejšie preto, že dvaja ľudia majú rozličné názory, postoje či sny o budúcnosti. A ak to tak je, je dobré, že viac nie ste spolu. Veď vďaka tomu presne vieš, akého človeka po svojom boku mať nechceš.

Zistíš, čo od vzťahu očakávaš, aké vlastnosti by „ten pravý“ mal mať. Ako by mal fungovať nielen váš vzťah, ale aj praktické veci, akým je napríklad chod domácnosti. Všetky tvoje minulé rozchody sú ako skladačka, ktorá vytvorí predstavu toho, čo je pre teba naozaj dobré.

Po rozchode sa z teba stane nový človek

Možno sa na začiatku cítiš hrozne, plačeš a máš pocit, že tvoj život skončil. Opak je však pravdou. Až to všetko prejde, zhlboka sa nadýchneš a znova sa narodíš.

Ako silnejšia a uvedomelejšia žena. Žena, ktorá si prešla zlou chvíľou, no tá ju posilnila. Žena, ktorá vie, čo chce, a čo už viac nechce zažiť.

Bude to nová šanca na život – život podľa teba. Môžeš ísť a robiť čokoľvek len sama chceš. Nikto ťa viac držať nebude.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating