Pexels/Taryn Elliott

Žiadne žiarlenie, kontrola, prikazovanie či zakazovanie. Aj tieto aspekty obsahuje vzťah, ktorý sa dá považovať za otvorený.

Pokiaľ si o ňom rozmýšľala alebo ešte len uvažuješ, v prvom rade musíš hľadať mnoho informácií. Nemôžeš sa do neho pustiť okamžite, bez toho, aby si vedela, čo so sebou prináša.

Žiarlivosť vo vzťahu nemá miesto

Ak si typ, ktorý žiarli, tento vzťah určite nebude pre teba. Keď je raz niečo otvorené, posúva to hranice a teoreticky, si v ňom môžeš dovoliť všetko. Či už bude mať tvoj partner dve priateľky alebo iba jednu, je to na ňom. Rovnako tak môžeš fungovať aj ty, preto mu nemôžeš nič zazlievať ani vyčítať.

Najdôležitejšia je úprimnosť

V každom vzťahu je dôležitá úprimnosť. To platí aj pri tom otvorenom. Nič sa nesmie zatajovať, nemala by si klamať, pred partnerom by si sa nemala báť riešiť ťažké témy a taktiež by si nemala zatajovať prípadné choroby, ktoré môže partner počas milovania dostať.

Žiadne príkazy a zákazy

Ako sme už vyššie spomínali, hranice sú pri otvorenom vzťahu trochu posunuté. Nesmie sa z teba stať fúria a partnera neustále komandovať. O tom to nie je. Otvorený vzťah funguje na vzájomnej dôvere a na tom, že jeden druhého nevlastníte. Máte slobodnú vôľu, podľa ktorej sa dokážete rozhodovať sami.

Vo vzťahu je takmer všetko tolerované

Či už je to bozkávanie s inou osobou, milovanie v trojici, flirtovanie, búrlivé uspokojovanie s inými ľuďmi, s ktorými si ale vo vzťahu, a tak ďalej. Všetko sa považuje za normálne a úplne prirodzené. Pokiaľ chceš skúsiť otvorený vzťah, musíš s tým počítať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating