Muž nepomáha

Bohužiaľ, stále veľa žien sa stretáva s problémom, že im ich muž nepomáha v domácnosti. Niektorí z nich sú presvedčení, že to je čisto ženská práca, iní sú zase príliš leniví. Je ti to povedomé? Ak áno, nezúfaj, vo väčšine prípadov sa to dá napraviť. Pomôžu ti v tom tieto 2 užitočné rady. 

Prestaň všetko robiť sama

Tvoj partner je jednoducho zvyknutý na to, že vo vašej domácnosti preberáš iniciatívu upratovať ty a častokrát odmietaš, aby ti v tom niekto pomáhal. Možno s tým nemáš problém, ale ak ho chceš naučiť pomáhať ti, mala by si prestať všetko robiť sama.

Keď vieš, že prídeš z roboty neskôr, popros ho, aby dnes urobil večeru on. Ak tak neurobí, tak si priprav jedlo len pre seba a obháj to tým, že si si myslela, že teda nie je hladný, keďže večera nebola pripravená.

Neboj sa ho poprosiť pomáhať ti, aj keď na začiatku to môžu byť len maličkosti. A prestaň si myslieť, že ak to neurobíš ty, tak to neurobí nikto. Časom uvidíš, že núdza ho predsa donúti k tomu, aby niečo začal robiť aj on.

Nezabúdaj sa poďakovať a nekritizuj

Aj keď niečo spraví inak, ako si si predstavovala. Keď zle odloží riad, nemusíš naňho hneď vybehnúť, že je neschopný a nevie, kam patria lyžičky. Daj mu najavo, že si si všimla jeho snahu a ceníš si to.

Skús sa s ním porozprávať a opýtaj sa ho, či si naozaj myslí, že presne na tomto mieste je lepšie mať taniere/poháre/vidličky. Určite spolu tie miesta, kam teraz budete odkladať riad, aj keď to nebude po tvojom. Buď vždy otvorená dialógu a uvidíš, že bude mať väčšiu chuť pomáhať ti.

Vedela si, že existujú tipy, ktoré ti umožnia mať v domácnosti stále poriadok? Viac si o tom môžeš prečítať v tomto našom článku a najlepšie bude, keď si ho prečítate spolu s partnerom. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife