Výlet Praha
Pexels/JÉSHOOTS, Instgram/majorstreetstyle

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ak máš rada cestovanie, ale momentálne nemáš čas vycestovať ďaleko do zahraničia, výbornou voľbou na výlet je „stovežatá“. U našich českých susedov si dokážeš vychutnať výbornú gastronómiu, nákupy a toto mesto ťa s istotou očarí. Čo však navštíviť práve v Prahe? 

Ak si sa vybrala do Prahy, určite si nevynechala Václavské námestie, Karlov most, Orloj či Múzeum voskových figurín. Bola si už však aspoň na jednom z týchto šietich miest?

Čo navštíviť v Prahe, ak ťa už nebaví klasika?

1. Pražský hrad

S istotou by si mala zavítať na Pražský hrad. Na tomto mieste ťa očarí krásny výhľad, ale takisto stavba pražských hradieb. Do očí ti udrie aj vysoký kostol.  Táto národná kultúrna pamiatka sa nachádza na vyvýšenine v pražskej mestskej časti Hradčany. Dostaneš sa tu autobusom, ale takisto autom. 

Pražský hrad
zdroj: Pexels/Repida Mihail

Pri najbližšej návšteve hlavného mesta u našich susedov by si túto pamiatku v žiadnom prípade nemala vynechať. Okrem pastvy pre oči si tu môžeš urobiť aj fotky na Instagram, ktorými zaujmeš.

 2. Hračkárstvo Hamleys

Aj keď už si dospelá a hračky sú vec, ktorá nemá u teba doma čo hľadať, toto hračkárstvo ti stojí za pozretie. Nemusíš si tam nič kúpiť, ale ten pocit stojí za to. Už pri vstupe sa budeš cítiť ako v jednom z tých amerických filmov a s otvorenými ústami budeš pozerať na tu krásu.

Toto hračkárstvo pochádza z Anglicka a má vlastný kolotoč, kaviareň, tobogán, či postavy hrdinov filmov a rozprávok v nadživotnej veľkosti. Každý z nás si tu teda určite nájde niečo pre seba.

3. ZOO v Prahe

Ak sa rada prechádzaš a nevadí ti celý deň chodiť, mala by si navštíviť aj toto miesto. Zoologickú záhradu v Prahe sme aj my zaradili medzi najkrajšie ZOO v Európe. Bez pochýb by si tak mala zavítať aj na toto miesto, na ktorom nájdeš obrovské množstvo zvierat. Ak si sa do Prahy vybrala bez auta, to vôbec nevadí, do ZOO sa dostaneš aj autobusom, ktorý tu chodí už desiatky rokov.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Zoo Praha (@zoopraha)

Čo navštíviť v Prahe, ak ťa zaujíma gastronómia či príroda?

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie