Milujem krásne dizajnérske kúsky kabeliek. Ak zbadám kabelku, ktorá sa mi páči, som v siedmom nebi a musím ju hneď mať.

Čo sa týka obsahu mojich kabeliek, v tom som úplný ″profík″. Mám talent natlačiť aj do malej kabelky milión vecí, ako napríklad polovicu domácej kozmetickej výbavy s kvantom šminiek, za ktorý by sa nemusela hanbiť ani prvotriedna vizážistka. Veď čo ak ma práve dnes vyberú do telky a ja sa nebudem môcť  ″prikrášliť″, lebo si nezbalím svoj obľúbený rúž alebo špirálu? Pravdaže, prirodzená krása je super, ale čo si budeme klamať, keď niekomu príroda nenadelila skvelé obočie alebo perfektné lícne kosti ako mne? Ale vrátim sa späť k obsahu mojej kabelky, zvyknem v nej nosiť aj fľašu vody (pitný režim je predsa dôležitý), knihu (na skrátenie dlhej chvíľky), diár, obrovskú peňaženku, poprípade nejaký nákup (na vyplnenie aj toho posledného voľného miesta), až kým sa nedostanem do bodu, kedy ma od tej mojej úžasnej kabelky nezačne bolieť celý chrbát a krk. Áno, presne tak, až dovtedy sa do nej snažím nasúkať milión vecí.

Takže už tušíš, čo by si nemala so svojou kabelkou robiť? To, že tam nemáš dávať milión vecí je tiež pravda, aby sa ti nezničil tvoj obľúbený kúsok, ale v prvom rade by si ju nemala nosiť, ak je príliš ťažká.  A ak sa pýtaš aká by mala byť ideálna hmotnosť kabelky, tak podľa chiropraktičky Dr. Evelyn Haworthovej a jej manžela  Kelly Hawortha z Tru-Align by kabelka nemala presiahnuť desatinu z celkovej tvojej hmotnosti. Takže ak vážiš 60 kg, kabelka by nemala vážiť viac ako 6 kg. V ideálnom prípade čím menej tým lepšie, aby bol tlak na ramená čo najmenší. Pre lepšie držanie tela a  vyrovnanie záťaže by si ju mala ešte k tomu striedať na obidvoch stranách tela.

Takže baby, myslite aj na svoje zdravie a zvážte, či všetko, čo do svojej ″lásky″ vkladáte budete naozaj v daný deň potrebovať. Ja už prehodnocujem všetky pre a proti, čo si dnes do nej naložím, veď kto by chcel boľavý chrbát a nepekné zakrivenie chrbtice? Ja teda nie. Osloboď svoju chrbticu od zbytočnej nadmernej záťaže a hneď sa ti bude kráčať lepšie a oveľa ľahšie.

foto: Shutterstock

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista